mobile
REKLAMA

Ostatnie Trzy Dni Darmowego Listopada: Zwiedzaj z Pasją!

Akcja "Darmowy Listopad", zorganizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, to wyjątkowa okazja do bezpłatnego zwiedzania bogactw kulturalnych Polski. Do końca listopada, dziewięć instytucji z różnych zakątków kraju przygotowało wystawy stałe i czasowe, a także atrakcyjny program edukacyjny 

 

Anna Teodorowicz
Ostatnie Trzy Dni Darmowego Listopada: Zwiedzaj z Pasją!

 Zamek Królewski w Warszawie (28-30 listopada):

W tych dniach Zamek Królewski otwiera swoje najcenniejsze skarby. Darmowe zwiedzanie Trasy Królewskiej, obejmującej Apartament Wielki i Królewski, Sal Sejmowych oraz wyjątkową wystawę "Pocztówki z widokiem na Zamek", czeka na wszystkich od wtorku do niedzieli w godzinach 14.00-17.00. Ostatnie wejście o godzinie 16.00. To nie tylko spacery po historycznych wnętrzach, ale również pokaz obrazu Tycjana "Portret młodzieńca". Brak rezerwacji, a usługi przewodników certyfikowanych dostępne są dla wszystkich chętnych.

 Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (28-30 listopada):

W tych dniach muzeum zaprasza do bezpłatnego zwiedzania Apartamentów Królewskich, Apartamentów Marszałkowej Lubomirskiej, Pokoi Chińskich i Myśliwskich, Galerii Magazynowej, a także dwóch wyjątkowych wystaw: "Kolekcjonerstwo Potockich" i "Oto Światłość Wielka i Klucz Rajski. Hymny z tatarskich zaścianków króla Sobieskiego". Pałac otwarty jest codziennie (oprócz wtorków) w godzinach 10.00-16.00, a ogrody wilanowskie i park w godzinach 9.00-15.00.

 Łazienki Królewskie w Warszawie (28-30 listopada):

W ostatnich dniach listopada obowiązuje bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy stałe w Muzeum Łazienki Królewskie. Nie tylko Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki, ale także Stajnie Kubickiego i Koszary Kantonistów będą otwarte dla zwiedzających. Szczególnie 9, 16, 23 i 30 listopada w godzinach 16.00-17.00 odbędą się bezpłatne oprowadzania edukacyjne. Ponadto, można skorzystać z darmowych lekcji muzealnych odbywających się w zabytkowych obiektach i ogrodach. Rezerwacje dostępne online lub telefonicznie.

To trzy dni pełne historii, sztuki i fascynujących opowieści. Nie przegapcie ostatniej szansy na wzięcie udziału w "Darmowym Listopadzie" i odkrycie tajemnic polskiego dziedzictwa kulturowego! Zwiedzajcie z pasją i czerpcie radość z każdego momentu!

fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda