mobile
REKLAMA

Patryk Jaki wygrywa w Warszawie

Znamy preferencje wyborcze mieszkańców stolicy. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Informatora Stolicy Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zostanie zwycięzcą w piewszej i drugiej turze wyborów samorządowych.

Redakcja
TAGI
Patryk Jaki wygrywa w Warszawie

(poniżej grafiki)

Na pytanie: "Na kogo Pan/i planuje zagłosować w najbliższych wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy?" odpowiedziało 1001 respondentów, z czego 610 osób stanowiły kobiety, a 391 mężczyźni.

Na Patryka Jakiego (PiS) zagłosowałoby 31% wyborców, z czego większość to osoby powyżej 55 roku życia. Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej, zdobyłby 25% głosów, z czego najwyższy odsetek swoich zwolenników odnajdzie w grupie wiekowej 35 - 44 lata.

W grupie najmłodszych mieszkańców Warszawy jest najwyższy odsetek osób, które planują głosować na kandydata innego niż Patryk Jaki czy Rafał Trzaskowski. Przewagę zdobywa tu kandydat Kukiz'15 – Marek Jakubiak.

6 na 10 mieszkańców Warszawy z wykształceniem zasadniczym zawodowym lub niższym planuje w wyborach na Prezydenta Miasta zagłosować na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Rafał Trzaskowski (PO) istotnie wyższy odsetek swoich zwolenników odnotował w grupie mieszkańców z wykształceniem wyższym.

Pozostali kandydaci uzyskali 9% głosów (UWAGA: błąd w grafice na górze! PRAWIDŁOWA grafika na dole).

Kolejne pytanie to: "Gdyby była druga tura wyboru prezydenta Warszawy, na kogo planuje Pan/i zagłosować w drugiej turze w najbliższych wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy?" na które ponownie odpowiedziała ta sama grupa respondentów.

Według sondażu, w drugiej turze wyborów Patryk Jaki uzyskałby przewagę 7 p.p. nad Rafałem Trzaskowskim.

Najwyższą przewagę Patryk Jaki ma w grupie osób z niższym niż średnim wykształceniem.

W grupach wiekowych 35 - 44 lata i 45 - 54 lata oraz osób z wyższym wykształceniem Rafał Trzaskowski odnotował wyższy odsetek zwolenników niż Patryk Jaki.

Sondaż na zlecenie Informatora Stolicy przeprowadziła firma ABR SESTA w dniach 16-23.08.2018. Badanie zostało zrealizowane pośród mieszkańców Warszawy, którzy są tu zameldowani. Warunkiem udziału w badaniu było również kryterium wiekowe (osoby w wieku 18 lat i więcej).

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda