mobile
REKLAMA

Pielęgniarka przyjedzie do domu i pokaże jak opiekować się bliskimi wymagającymi opieki

Opieka nad bliskimi, którzy są leżący jest bardzo wymagająca. Na początku nie raz brakuje odpowiedniej wiedzy na ten temat. W Warszawie można skorzystać z bezpłatnych domowych instruktaży pielęgniarskich. Co ważne nie jest wymagane skierowanie

 

Redakcja
Pielęgniarka przyjedzie do domu i pokaże jak opiekować się bliskimi wymagającymi opieki

- Stowarzyszenie SYNTONIA oraz Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Mokotów oraz Wola zaprasza do korzystania z bezpłatnych domowych instruktaży pielęgniarki dla rodzin, które opiekują się starszymi bliskimi. Oferta dotyczy wszystkich dzielnic Warszawy – przekazał Urząd Dzielnicy Mokotów.

Opieka nad bliskimi, których stan zdrowotny nie pozwala na wstanie z łóżka jest wymagająca. Wiele osób zastanawia się, jak dobrze przygotować się do takiego zadania. W Warszawie można uzyskać darmową pomoc instruktażową w tym zakresie.

Jak wyjaśniają organizatorzy projektu - Pielęgniarka odwiedza Twój dom i udziela praktycznych wskazówek, dostosowanych do Twoich potrzeb i potrzeb osoby, którą się opiekujesz.

Wizyta może obejmować następujące elementy:

  • -Prowadzenie toalety chorego: nauka, jak prawidłowo i bezpiecznie przeprowadzać codzienną higienę osobistą osoby leżącej.

    -Zmiana pozycji: instruktaż dotyczący bezpiecznego zmieniania pozycji chorego, aby chronić zarówno jego, jak i Twój kręgosłup.

    -Sprzęt i akcesoria: rady na temat sprzętu i akcesoriów, które mogą ułatwić codzienną opiekę, takie jak łóżka rehabilitacyjne, podnośniki, materace przeciwodleżynowe itp.

    -Profilaktyka i leczenie odleżyn: wskazówki dotyczące zapobiegania powstawaniu odleżyn oraz ich leczenia, jeśli już się pojawiły.

Aby uzyskać pomoc należy zadzwonić pod numer 792 890 810 i umówić wizytę domową.

 

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda