mobile
REKLAMA

Pierwsze przedszkole modułowe na Bielanach!

Szybciej, taniej i nowocześniej powstają warszawskie przedszkola, wykonywane w technologii modułowej.Wczoraj, tj. 10 stycznia 2019 r. pierwszą taką placówkę na Bielanach, uroczyście otworzyli: Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska oraz burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk.

Informacja prasowa/ fot. Małgorzata Sokół
Pierwsze przedszkole modułowe na Bielanach!

Nowy i niezwykle przestronny budynek, docelowo przyjmie 200 przedszkolaków. Już teraz do placówki, prowadzonej przez Małgorzatę Kosowską-Piesio uczęszcza 175 dzieci. To początek wielkich zmian w bielańskich inwestycjach oświatowych. Placówki modułowe powstają znacznie szybciej, technologia jest bardziej przyjazna środowisku, a koszt inwestycji nie przekracza budowy metodą tradycyjną.

- Program budowy modułowych przedszkoli to niezwykle istotne wydarzenie w naszej dzielnicy –podkreśla burmistrz Grzegorz Pietruczuk. – Do końca tego kwartału oddamy kolejne 3 nowe przedszkola, w tym 2 budowane w technologii modułowej. To ważne przedsięwzięcie, mocno wspierane przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego, o czym świadczy jego dzisiejsza wizyta na Bielanach. Również dla mnie niezwykle ważne jest realizowanie przełomowych projektów, przyjaznych społecznie i poprawiających komfort życia mieszkańców dzielnicy. Przedszkola modułowe to jeden z nich.

Cieszę się, że otwieram kolejną placówkę na Bielanach. W miejscu, gdzie funkcjonowało przedszkole niedostosowane do obecnych standardów, powstał przyjazny i nowoczesny obiekt. Edukacja jest jednym z najważniejszych zadań samorządowych, a 4 mld zł na ten cel, to pozycja nr 1 w budżecie miasta. Inwestycje w edukację powinny być realizowane szybko, dlatego modułowe placówki, taka jak ta, stają się bardzo ciekawym rozwiązaniem - powiedział Rafał Trzaskowski.

Dzisiejsza uroczystość była też dużym wydarzeniem dla przedszkolaków – bohaterów tego dnia. Dzieci przygotowały dla gości nie tylko krótki repertuar artystyczny, ale i drobny upominek. Każdy z nich otrzymał od włodarzy pamiątkę w postaci pluszowej maskotki – słonia bielańskiego.

Źródło: Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda