mobile
REKLAMA

Pierwszy Koncert Chopinowski online już w niedzielę

Słynne Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich po raz pierwszy w swej historii nie będą odbywać się na żywo. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało przeniesione do Internetu. Sezon zainauguruje występ Karola Radziwonowicza - w niedzielę, 17 maja.

inf. prasowa
Pierwszy Koncert Chopinowski online już w niedzielę

Organizatorzy zdecydowali, że występy odbędą się bez udziału publiczności, a wysłuchać ich będzie można w Internecie. Pierwszy recital zostanie wyemitowany już w najbliższą niedzielę o godzinie 12 na stronie internetowej Łazienek Królewskich oraz na Facebooku i YouTube Koncertów Chopinowskich.

Sezon zainauguruje występ Karola Radziwonowicza, wybitnego pianisty, od lat występującego w najważniejszych salach koncertowych świata, z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami. W kolejne niedziele wystąpią m.in. Aleksandra Świgut, Bronisława Kawalla, Piotr Pawlak, Maria Gabryś-Heyke, Joanna Ławrynowicz i Jacek Kortus. 

Koncerty są rejestrowane w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Starannie dobrany repertuar, piękne stanisławowskie wnętrza i ich niepowtarzalna akustyka będą dodatkowymi atutami tych wyjątkowych wydarzeń.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich są jedną z najstarszych imprez muzycznych stolicy i jej kulturalną wizytówką. Po raz pierwszy plenerowe recitale zorganizowano w 1959 r. Na przestrzeni lat koncerty były modyfikowane, ostatecznie przyjmując formułę klasycznych recitali, odbywających się pod pomnikiem Fryderyka Chopina. Cykl koncertowy finansowany jest ze środków m.st. Warszawy. 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda