mobile
REKLAMA

Piłka ręczna na Ochocie

Piłka ręczna jest niezwykle emocjonującą, widowiskową grą zespołową. Dyscyplina sportowa dla prawdziwych „twardzieli”. Zwana też u nas historycznie „szczypiorniakiem” zawsze była jedną z bardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce.

Informacja prasowa
Piłka ręczna na Ochocie

A i sukcesów był niemało, zwłaszcza jeżeli chodzi o reprezentację męską. Wystarczy wymienić: brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu (1976), brązowy medal na MŚ (1982), wicemistrzostwo świata w 2007 r., brąz na MŚ w 2009 r. Nieco gorzej radziły sobie Panie, ale również one wielokrotnie były finalistkami Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Trochę słabiej wiedzie się naszym szczypiornistom w ostatnich latach, ale miejmy nadzieję, że to tylko chwilowa „obniżka lotów” związana głównie ze zmianą pokoleniową.

Na nowe gwiazdy polskiej piłki ręcznej trzeba, najzwyczajniej, poczekać. A nadzieje na rozwój są i mogą w tym mieć swój udział chłopcy z Ochoty, przede wszystkim ci zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Piłki Ręcznej „Agrykola” Warszawa, który na co dzień trenuje w Szkole Podstawowej nr 280 przy ul. Gorlickiej 3. I nic dziwnego, że młodzi zawodnicy trenują właśnie tam, bo SP nr 280 ma wieloletnią tradycję w prowadzeniu zajęć z piłki ręcznej. Mury tej placówki opuściło wielu utalentowanych zawodników. Młodzi ochoccy piłkarze ręczni występujący w barwach Uczniowskiego Klubu Piłki Ręcznej Agrykola Warszawa wzięli udział w zorganizowanym przez Związek Piłki Ręcznej Polski turnieju Finale Four Młodzików, który w dniach 12 – 13 czerwca 2021 r. odbył się w Płocku. I zwyciężyli! – Zostali Mistrzami Polski w kategorii młodzików – rocznik 2006!

W meczu półfinałowym pokonali 26 – 14 KS Vive Kielce, a w finale zwyciężyli 24 – 22 z KS Pałac Młodzieży Tarnów. Dodatkowo, -MVP turnieju został wybrany reprezentant Agrykoli – Maksymilian Faliszewski. W sumie, w całym sezonie 2020/2021 UKPR Agrykola Warszawa wygrał wszystkie 52 spotkania. To jest niewątpliwe sportowe osiągnięcie. Oczywiście dla dzielnicy Ochota, dla ochockiej oświaty, jest to ewidentny powód do zadowolenia i dumy. Wielkie gratulacje dla młodych szczypiornistów i samych sukcesów na sportowej drodze!

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda