mobile
REKLAMA

Piłka ręczna na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

Piłka ręczna jest niezwykle emocjonującą, widowiskową grą zespołową. Dyscyplina sportowa dla prawdziwych „twardzieli”. Zwana też u nas historycznie „szczypiorniakiem” zawsze była jedną z bardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce. A i sukcesów był niemało, zwłaszcza jeżeli chodzi o reprezentację męską. Wystarczy wymienić: brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu (1976), brązowy medal na MŚ (1982), wicemistrzostwo świata w 2007 r., brąz na MŚ w 2009 r. Nieco gorzej radziły sobie Panie, ale również one wielokrotnie były finalistkami Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Trochę słabiej wiedzie się naszym szczypiornistom w ostatnich latach, ale miejmy nadzieję, że to tylko chwilowa „obniżka lotów” związana głównie ze zmianą pokoleniową. Na nowe gwiazdy polskiej piłki ręcznej trzeba, najzwyczajniej, poczekać.

Informacja prasowa
Piłka ręczna na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

Nadzieja w młodzieży. A ochocka młodzież w piłkę ręczną gra doskonale, o czym mogliśmy się niedawno przekonać.

Trwa Warszawska Olimpiada Młodzieży. W szczypiorniaka dziewczyny ze Szkoły Podstawowej 280 zdobyły złoto, pokonując w finałach Wilanów i Targówek.

Gratulację dla młodych zawodniczek i trenerki Alicji Salomońskiej.

To nie wszystko. - Po zwycięstwie ochockich piłkarek ręcznych również chłopcy ze Szkoły Podstawowej 280 mogą się pochwalić świetnym wynikiem. - Zdobyli brązowy medal w ramach rozgrywek WOM, ulegając w finałach drużynom Bemowa i Wesołej. Gratulacje dla młodych piłkarzy i trenera Macieja Wiraszki.

To już LV edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Organizacja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji szkolnej ma na celu aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży w szkolnych i międzyszkolnych imprezach sportowych stanowiących kontynuację celów i zadań ogólnego wychowania fizycznego i zdrowotnego; tworzenie każdemu warunków do czynnego uczestnictwa w różnych formach współzawodnictwa sportowego; propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia; wyłonienie szkół reprezentujących Warszawę w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Przypomnijmy poprzednią edycję WOM. Młodzi sportowcy ze szkół podstawowych i średnich na Ochocie po raz pierwszy historii pokonali wszystkie dzielnice Warszawy. Warszawska Olimpiadę Młodzieży to rozgrywki reprezentacji szkolnych, które wygrały eliminacje w dzielnicach i w danej dyscyplinie reprezentują dzielnicę w zawodach centralnych.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda