mobile
REKLAMA

Pionowe ogrody na balkonie? Poznaj kreatywne rozwiązania z wiszącymi donicami

Szczególnie posiadacze niewielkich balkonów wiedzą, jak trudno jest zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, by nie osiągnąć efektu przepychu. Jeśli kochasz kwiaty i rośliny zielone, a nie wiesz, w jaki sposób umieścić je na balkonie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Artykuł sponsorowany
Pionowe ogrody na balkonie? Poznaj kreatywne rozwiązania z wiszącymi donicami

Czym są pionowe ogrody balkonowe?

Pionowe ogrody na balkonie są nie tylko praktycznym rozwiązaniem dla ograniczonej przestrzeni, ale również dodają atrakcyjnego i zielonego elementu w tym właśnie miejscu. Pamiętaj, aby dostosować wybór roślin do warunków panujących na balkonie, takich jak ekspozycja słoneczna czy wiatr. Pionowy ogród nie tylko wykorzystuje dostępną przestrzeń, ale także tworzy przyjemną i zieloną atmosferę na Twoim balkonie. Duży wybór różnego rodzaju donic balkonowych znajdziesz na przykład na stronie: https://cloveris.pl/duze-donice-balkonowe.

Jak zastąpić tradycyjne donice balkonowe?

Możesz wybrać jeden z wielu kreatywnych pomysłów, aby na balkonie stworzyć prawdziwe, zielone dzieło sztuki. Wśród dostępnych rozwiązań proponujemy na przykład zakup:

  • wiszących palet ogrodowych – są one zazwyczaj wykonane z drewna lub materiału imitującego drewno. Można na nich umieścić donice lub torby na rośliny. Paletę umieszcza się na ścianie balkonu, a w jej otworach można usytuować rośliny, zioła czy kwiaty.

  • wiszących donic na sznurkach lub linkach – dzięki nim osiągniesz efekt pionowego ogrodu, który przypominać będzie zieloną kaskadę. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce na podłodze. Znajdziesz je na przykład na stronie: https://cloveris.pl/donice-balkonowe-wiszace.

  • wiszących toreb ogrodowych, które są wyposażone w specjalne otwory na rośliny. Takie torby można umieścić na przykład na balustradzie balkonu. Są bardzo praktyczne i estetycznie się prezentują.

  • stelażu na donice – dzięki takiej konstrukcji możesz rozmieścić donice na wielu poziomach. Jest to też świetne rozwiązanie dla pnących się roślin.

  • ogrodów modułowych – te pionowe systemy ułatwiają przypinanie donic do specjalnych paneli.

  • wiszących półek, które mogą być rozstawione na różnych poziomach, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzisz miejsca, ale stworzysz wrażenie asymetrii.

  • klatek na kwiaty – występują one również w formie wiszącej. Klatki możesz wieszać na różnych wysokościach, co sprawia, że są nie tylko użyteczne, ale i ozdabiają balkon.

  • zawieszek na balustradę – są one przytwierdzane do poręczy balkonowej. Możesz w nich umieścić donice z roślinami.

Gdzie znaleźć alternatywne rozwiązania balkonowe dla tradycyjnych donic?

Obecnie w wielu miejscach znajdziesz wiele przedmiotów, które możesz wykorzystać a swoim balkonie. Ważne jednak, by wybierać produkty trwałe i dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. Zarówno duże donice balkonowe (https://cloveris.pl/duze-donice-balkonowe), jak i donice wiszące (https://cloveris.pl/donice-balkonowe-wiszace) znajdziesz na przykład w innowacyjnym sklepie z artykułami meblowymi i dodatkami Cloveris. Na stronie internetowej tej marki znajdziesz stylowe produkty o najwyższej jakości.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda