mobile
REKLAMA

PiS zdobywa władzę na Ochocie

Na ostatniej sesji radni dzielnicy Ochota z PiS i komitetu Zawsze z Ochotą odwołali burmistrz Katarzynę Łęgiewicz (KO), a na jej miejsce powołali Sławomira Umińskiego z PiS. Zastępcą burmistrza została Dorota Stegienka (Zawsze z Ochotą). To pierwsza dzielnica Warszawy, którą będzie rządzić PiS.

Informacja prasowa
PiS zdobywa władzę na Ochocie

Radni z Ochoty spotkali się w piątek w hali sportowej XLVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego przy ulicy Barskiej. Na 23 radnych obecnych było 18. Za odwołaniem dotychczasowej burmistrz Katarzyny Łęgiewicz głosowało 12 radnych (po 6 z PiS i Zawsze z Ochotą). Przeciw głosowało 6 radnych Koalicji Obywatelskiej.

Nowym burmistrzem został Sławomir Umiński z PiS. To przedsiębiorca, jako radny z Bielan zasiadał w komisji rewizyjnej i w komisji oświaty. Poinformował, że w planach ma ponad 30 zadań do zrealizowania podczas swojej kadencji. - Zależy mi na modernizacji placu Narutowicza, to temat, który pojawia się w interpelacjach. Kładka pieszo-rowerowa nad torami na Rakowcu, modernizacja ogrodu jordanowskiego, hala sportowa przy szkole 264... Mam przygotowane ponad 30 punktów - powiedział Gazecie Wyborczej Umiński.

Do pełnej zmiany władzy na Ochocie trzeba jeszcze wybrać drugiego wiceburmistrza. Do tego czas dzielnicą będzie jeszcze kierował stary zarząd.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda