mobile
REKLAMA

Podróżowanie po Grecji z małym budżetem - praktyczne wskazówki

Grecja od wielu już lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów z całego świata, w tym także z naszego kraju. Jest to jeden z tych kierunków, które są niezwykle atrakcyjne niezależnie od pory roku i budżetu, jaki się posiada. Trzymając się kilku zasad, można bowiem podróżować do Grecji tanio, wygodnie i bezpiecznie. W dzisiejszym artykule spojrzymy nieco szerzej na te kwestie.

Artykuł sponsorowany
Podróżowanie po Grecji z małym budżetem - praktyczne wskazówki

Podróżowanie po Grecji z małym budżetem 

Wiele osób pytanych o to, dokąd chciałoby się wybrać na wakacyjne wojaże, odpowiada, że oczywiście do Grecji. Jest to jeden z  najpopularniejszych turystycznych kierunków, który jednocześnie pozostaje dość kameralną opcją dla podróżnych. Wszystko za sprawą mnóstwa atrakcji i tego, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, zarówno na greckich wyspach, jak i na obszarze kontynentalnym. 

Jak podróżować z małym budżetem?

Kluczem do sukcesu pozostaje odnalezienie atrakcyjnych ofert, czyli takich, które nie nadwyrężą budżetu. Jak podróżować na każdą kieszeń - to jedno z najczęściej padających pytań, nie tylko w kontekście wyjazdu do Grecji. Jak się okazuje, istnieje szereg zasad, których przestrzeganie pozwala na podróżowanie z nawet niewielkim budżetem. Przede wszystkim warto zaplanować taki wyjazd z odpowiednim wyprzedzeniem, nawet kilku miesięcy, a także zdecydować się na podróż poza sezonem, gdy ceny są o wiele niższe. Ponadto najlepiej rezerwować bilety lotnicze w połowie tygodnia, z pominięciem weekendów. Warto zwrócić też uwagę na bagaż, aby zmieścić się w wytycznych danego przewoźnika i nie musieć płacić za nadbagaż. Opłacalne jest też rezerwowanie całych pakietów, czyli lotu wraz z noclegiem, co wychodzi niezwykle korzystnie. 

Podróż do Grecji - co zwiedzić?

Wybierając się do Grecji, warto mieć plan działania i określone, co chce się zwiedzić. Kreta, Rodos, Santorini, Zakynthos - to tylko niektóre z wysp, które są godne uwagi. Jeśli chodzi o Grecję kontynentalną, klasyką jest już wycieczka po Atenach, a więc stolicy tego kraju, która słynie z mnóstwa zabytków, których nie sposób zwiedzić w ciągu nawet kilku dni. Poza tym można odwiedzić Saloniki oraz Mykeny, w tym grobowiec Agamemnona. Oprócz zabytków, nie można pominąć lokalnych restauracji, w których serwuje się pyszną grecką kuchnię. 

Tania podróż po Grecji - jak zorganizować? 

Jeśli chcemy kompleksowo zaplanować i zorganizować podróż do Grecji, nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z platformy do organizacji podróży eSky.pl, która oferuje dostęp do najlepszych okazji. Mowa tutaj zarówno lotach do Grecji, ale też noclegach, ubezpieczeniu podróżnym i wielu innych istotnych usługach. Najlepiej jednak sprawdzić zakładki tematyczne “Wakacje” i “City Break”, gdzie znajdziemy opcje lotów połączonych z noclegami w ramach jednej rezerwacji, np.  na https://www.esky.pl/lot+hotel/2-wakacje/(0)(co:gr)-wakacje-w-grecji. Na eSky.pl można znaleźć loty do każdego miejsca na świecie, w tym m.in. do Chorwacji, o czym więcej na https://www.esky.pl/lot+hotel/2-wakacje/(0)(co:hr)-wakacje-w-chorwacji. Warto również założyć konto, by wszystkie rezerwacje mieć w jednym miejscu i łatwo nimi zarządzać. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda