mobile
REKLAMA

Podwójna Złota Warszawa!

Drużyna AZS Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyła w finałach Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu pokonując w finale kolegów z Uniwersytetu Gdańskiego. W sumie przez cztery dni w Katowicach rywalizowało o miano mistrza Polski 16 najlepszych ekip ze wszystkich wyższych uczelni w Polsce.

Maciej Karczyński
TAGI futsal AZS UW
Podwójna Złota Warszawa!

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to jedna z najpopularniejszych dyscyplin wśród studentów. Każdego roku do rywalizacji przystępuje prawie 150 wyższych uczelni z całej Polski. Początkowa faza odbywa się w każdych województwach, a najlepsze zespoły walczą później w strefowych rozgrywkach o wielki finał. W tym roku odbył się on w Katowicach. Aż 16 najlepszych zespołów rywalizowało od czwartku do niedzieli o miano mistrza Polski. Wśród faworytów wymieniano przede wszystkim Uniwersytet Gdański, który występuje na co dzień w futsalowej ekstraklasie. I właśnie z nim Uniwersytet Warszawski spotkał się w finale walcząc o złoto. Po bardzo zaciętym meczu warszawiacy okazali się lepsi o jedną bramkę. Tym samym zdobyli podwójny tytuł mistrzów Polski: akademickie oraz wśród wszystkich uniwersytetów w naszym kraju.

To bez wątpienia najlepszy wyniki sekcji futsalu w całej historii uczelni. 

Teraz studenci z Warszawy mogą reprezentować Polskę m.in. na Akademickich Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w Turcji w lipcu.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda