mobile
REKLAMA

„Pokazywałyśmy naszą dominację w obronie oraz siłę i szybkość w ataku”

Z bardzo dobrej strony w I Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 pokazały się zawodniczki stołecznej Legii. W zawodach odbywających się w Gdyni pierwszy zespół zajął drugie miejsce, a drugi był szósty.

Marcin Kalicki
„Pokazywałyśmy naszą dominację w obronie oraz siłę i szybkość w ataku”

Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni przed kibicami zaprezentowało się jedenaście zespołów: Legia I Warszawa, AZS AWF Warszawa, Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Black Roses Posnania Poznań (Ekstraliga), Legia II Warszawa, Diablice Ruda Śląska, Venol Atomówki Łódź, KS Budowlani Łódź (I liga), KS Rugby Kraków, Alfa Bydgoszcz oraz gospodynie RC Arka Gdynia.

Warszawianki rozpoczęły zawody od zwycięstwa z zespołem z Poznania, by następnie ulec mistrzyniom Polski – Biało-Zielonym Ladies Gdańsk i pewnie pokonać drugą stołeczną drużynę – AZS AWF Warszawa. W wielkim finale legionistki ponownie spotkały się z najlepszą ekipą poprzedniego sezonu. Po ciekawym i emocjonującym meczu lepsze okazały się zawodniczki z Pomorza.

– Nasza liga jest dość nudna, a mianowicie nadal niezmiennie zajmujemy drugą lokatę, na trzecim miejscu znalazły się Black Roses, a turniej wygrały Biało-Zielone. Był to nasz jeden z lepszych turniejów pod względem drużynowej gry obronnej. Pomimo tego, iż w meczu z Czarnymi Różami nie straciłyśmy żadnego przyłożenia, a końcowy wynik wynosił 24:0, to mecz był fizycznie wymagający, a drużyna z Poznania stawiała mocny opór. W fazie grupowej mecz z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk przegrałyśmy 12:24. Mimo dużych chęci pojawiły się błędy w obronie, które przyczyniły się do powyższego wyniku. Mecz z AZS AWF Warszawa wysoko wygrałyśmy 76:0, natomiast w finale z drużyną z Gdańska ponownie przegrywamy, tym razem 7:24. Jesteśmy zadowoleni z naszej drugiej drużyny, która zagrała bardzo dobre zawody, a w finale o najwyżej miejsce w I lidze, dziewczyny przegrały z Diablicami dwoma punktami, po nieudanym podwyższeniu, a szansa była na dogrywkę i zwycięstwo. Mam nadzieję, że na turnieju w Warszawie, na który serdecznie zapraszam wszystkich kibiców już 8 października na Obrońców Tobruku na Bemowie, uda nam się zrobić więcej zamieszania i mocniej postawić gdańszczankom – zapowiada rugbistka Legii i reprezentacji Polski Aleksandra Lachowska.

Wyniki Ekstraligi:

Biało-Zielone Ladies Gdańsk - AZS AWF Warszawa 67:0

Legia Warszawa - Black Roses Posnania Poznań 24:0

AZS AWF Warszawa - Black Roses Posnania Poznań 0:51

Biało-Zielone Ladies Gdańsk - Legia Warszawa 24:12

Legia Warszawa - AZS AWF Warszawa 76:0

Black Roses Posnania Poznań - Biało-Zielone Ladies Gdańsk 0:32

Mecz o III miejsce:

Black Roses Posnania Poznań - AZS AWF Warszawa 43:0

Mecz o I miejsce:

Biało-Zielone Ladies Gdańsk - Legia Warszawa 24:7

Drugi zespół Legii odnotował dwie wygrane z łódzkimi klubami i porażkę z Diablicami. W finale I ligi warszawianki ponownie zmierzyły się z zespołem z Rudy Śląskiej i był to najdramatyczniejszy mecz tego dnia. Niemal do samego końca spotkania 7:0 prowadziły Diablice. Legionistki w ostatniej akcji zdobyły pięć punktów, ale nie zdołały wykorzystać podwyższenia i musiały się zadowolić ostatecznie szóstą lokatą. 

– Zawody w Gdyni to pierwszy turniej w rundzie jesiennej oraz pierwszym turniej organizowany przez klub RC Arka Gdynia. Organizatorzy spisali się na medal. Co do samego przebiegu gry myślę, że pierwsza jak i druga drużyna pokazała, że sezon przygotowawczy mocno przepracowałyśmy. W meczach pokazywałyśmy naszą dominację w obronie oraz siłę i szybkość w ataku. Spotkania drugiej drużyny z obiema drużynami z Łodzi wygrałyśmy wysokim wynikiem. Natomiast drużyna Diablic wysoko postawiła poprzeczkę i po przegranym meczu w grupie spotkałyśmy się znowu tym razem w finale I ligi. Uważam, że pokazałyśmy się z lepszej strony i mecz był do wygrania. Zostawiłyśmy na boisku dużo walki i serca co na pewno było widać. Finał niestety przegrywamy 5:7. Każda z nas na pewno wyciągnie z tego meczu jakąś lekcję i w kolejnych turniejach uda nam się zająć pierwsze miejsce w lidze. Mam nadzieję, że już na następnym turnieju, którego organizatorami będziemy my. Zapraszamy wszystkich do przybycia i kibicowania naszym obu drużynom już 8 października – zachęca Kinga Szafrańska, kapitan drugiej drużyny Legii.

Wyniki I ligi:

Diablice Ruda Śląska - KS Budowlani Łódź 20:14

Legia II Warszawa - Venol Atomówki Łódź 34:0

KS Budowlani Łódź - Venol Atomówki Łódź 29:5

Legia II Warszawa - Diablice Ruda Śląska 7:15

Legia II Warszawa - KS Budowlani Łódź 17:0

Venol Atomówki Łódź - Diablice Ruda Śląska 5:27

Mecz o III miejsce:

KS Budowlani Łódź - Venol Atomówki Łódź 38:0

Mecz o I miejsce:

Diablice Ruda Śląska - Legia II Warszawa 7:5

W rozgrywkach II ligi najlepiej zaprezentowały się rugbistki KS Rugby Kraków.

Wyniki II ligi:

Alfa Bydgoszcz - RC Arka Gdynia 10:14

RC Arka Gdynia - KS Rugby Kraków 0:34

KS Rugby Kraków - Alfa Bydgoszcz 27:7

RC Arka Gdynia - Alfa Bydgoszcz 29:5

KS Rugby Kraków - RC Arka Gdynia 34:5

Alfa Bydgoszcz - KS Rugby Kraków 7:31

Klasyfikacja końcowa I Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7:

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 

2. Legia Warszawa 

3. Black Roses Posnania Poznań 

4. AZS AWF Warszawa 

5. Diablice Ruda Śląska 

6. Legia II Warszawa 

7. KS Budowlani Łódź 

8. Venol Atomówki Łódź 

9. KS Rugby Kraków 

10. RC Arka Gdynia 

11. Alfa Bydgoszcz

Kolejny turniej Mistrzostw Polski Kobiet odbędzie się w sobotę, 8 października na stadionie BOPN w Warszawie przy ul. Obrońców Tobruku 11.

Fot. Ana Okolus Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda