mobile
REKLAMA

Policja ostrzega przed fałszywymi informacjami o porwaniu

Wiadomość jest rozpowszechniana przez maile i komunikatory internetowe.

Paweł Makowiec/ fot. Adrian Grycuk/Wikipedia
Policja ostrzega przed fałszywymi informacjami o porwaniu

Stołeczna policja informuje, że do wiadomości dołączany jest niebezpieczny link (rzekomo zawierający nagranie), który może spowodować duże kłopoty na komputerach i telefonach użytkowników.

Wiadomość brzmi następująco: 
"Porwanie w centrum handlowym Złote Tarasy. Policja publikuje wideo z porwania i prosi o pomoc. Kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie uprowadzenia ośmioletniej dziewczynki w Warszawie. Opublikowali portret pamięciowy podejrzewanego mężczyzny i monitoring zajścia. Porusza się on ciemnym samochodem marki Seat Leon. Jeżeli ktoś go rozpozna z nagrania prosimy o kontakt z najbliższym komisariatem"

Policja prosi użytkowników o pamiętanie, że wszystkie polskie adresy internetowe mają końcówkę .pl i o zachowanie czujności. Rzecznik stołecznej policji, nadkom. Sylwester Marczak mówi, że oszuści często wykorzystują tragedie, aby jak najszybciej dotrzeć do wielu odbiorców. - Niestety takie wiadomości to nic nowego. Ta konkretna trafiła do nas w poniedziałek po południu - dodał.

My przypominamy, że niezależnie od liczby posiadanych antywirusów i ich stopnia eliminowania zagrożeń, to właśnie internauta jest ostatnią linią obrony swojego komputera.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda