mobile
REKLAMA

Polonia Warszawa w II lidze

Do ostatniej kolejki o awans do II ligi walczyli piłkarze stołecznej Polonii. Zwycięstwo z Wissą Szczucin 3:1 zapewniło „Czarnym Koszulom” triumf w rozgrywkach na czwartym poziomie w Polsce.

Marcin Kalicki
Polonia Warszawa w II lidze

Po niewątpliwym sukcesie nieoczekiwanie z klubem pożegnało się siedmiu piłkarzy: Szymon Lewicki, Patryk Paczuk, Dariusz Krzysztofek, Damian Mosiejko, Rafał Kiczuk, Rafał Parobczyk i Wiktor Niewiarowski. Dodatkowo Jakub Wyszkowski i Dawid Keller zostali wypożyczeniu do trzecioligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki, a Bartosz Ziółko trafił do KSZO 1925 Ostrowiec Świętokrzyski.

W ich miejsce zakontraktowani zostali: pomocnik Bartosz Biedrzycki (Akademia MKS Polonia Warszawa), obrońca Maciej Kowalski-Haberek (Podbeskidzie Bielsko-Biała), bramkarz Jakub Lemanowicz (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), pomocnik Michał Bajdur (Legionovia Legionowo), obrońca Jan Majsterek (Jagiellonia Białystok), pomocnik Mateusz Michalski (Widzew Łódź) oraz Michał Fidziukiewicz (Motor Lublin). Z pierwszym zespołem trenują także zawodnicy rezerw: Jana Parafianowicz, Antoni Borkiewicz i Igor Wysocki.

Zawodnicy Polonii nie mieli długiej przerwy pomiędzy sezonami. Po dwóch tygodniach wrócili do treningów na stadion przy ul. Konwiktorskiej. Przed rozpoczęciem zmagań ligowych „Czarne Koszule” rozegrały dwa mecze sparingowe. Najpierw dzięki golom Krystiana Pieczary, Filipa Araka, Marcina Kluska, Wojciecha Fadeckiego i Łukasza Piątka pewnie pokonali w Puławach miejscową Wisłę 5:2, a następnie zremisowali w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Pogonią 2:2 (bramki Marcina Kluski i Marcina Pieńkowskiego).

Mecz z KKS-em Kalisz został przełożony na 14 września. W związku z tym na pierwszy mecz ligowy kibice klubu z ul. Konwiktorskiej  musieli poczekać do drugiej kolejki II-ligi, w której Polonia zmierzyła się na wyjeździe w derbach Mazowsza z Pogonią Siedlce wynik 1:2.

fot.https://www.facebook.com/poloniawarszawaofficial

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda