mobile
REKLAMA

Poszerzyła się strefa komfortu ptaków na Bielanach

Dyrekcja CRS Bielany w reakcji na zgłoszenia mieszkańców o kolizjach ptaków z szybami okien zdecydowała się na oznakowanie specjalnymi kropkami okien pływalni przy ulicy Conrada. Dzięki tym znacznikom poprawi się widoczność szyb dla ptaków, zapobiegając kolejnym zderzeniom.

Informacja prasowa
TAGI Bielany ptaki
Poszerzyła się strefa komfortu ptaków na Bielanach

Część naklejek nanieśli pracownicy obiektu, a jedno z okien oddano do wykropkowania miejscowym ptasim aktywistkom, m.in. Agnieszce Gołębiowskiej z Fundacji Szklane Pułapki i Beacie Niedomagale, założycielce grupy społecznościowej Bielany Less Waste.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie zajmował się tematem martwych ptaków leżących pod szklanymi wiatami przystanków, ekranami dźwiękochłonnymi oraz innymi przezroczystymi przeszkodami. Do czasu aż ornitolodzy i aktywiści dostrzegli, że nie są to odosobnione przypadki, a sytuacje powtarzające się każdego dnia.

Warto wiedzieć, że powszechnie stosowane naklejki czarnych ptaków nie chronią ptaków przed kolizjami. Znaczniki muszą być umieszczane maksymalnie co 10 cm w układzie pionowym i 5 cm w poziomym.

Fot. UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda