mobile
REKLAMA

Powiew lata w środku zimy

Zimowa warszawska aura nie nastraja optymistycznie. Na szczęście najnowsza wystawa fotograficzna Macieja Lasoty zabiera nas w podróż do gorącej, słonecznej Afryki.

Powiew lata w środku zimy

Wystawa „Afryka, Afryka...” dokumentuje prace, które są pamiątką z podróży po Kenii. To niepowtarzalna gra światła i kolorów, które wprowadzą nas w ciepły, letni klimat. Jak mówi nam Maciej Lasota, woli opowiadać zdjęciami niż tekstem, dla nas jednak zrobił wyjątek.

 - Na wyprawę do Kenii najlepiej zabrać się ze sprawdzonym biurem podróży i nie ma znaczenia, ilu członków będzie liczyła grupa, ponieważ na miejscu wszyscy zostają podzieleni na sześcio-osobowe drużyny. Tyle zabierają małe busiki, którymi zwiedza się ten piękny kraj. Kierowca busa jest też naszym przewodnikiem i opiekunem. Wcześnie rano po śniadaniu wyjeżdża się na safari do Parków Narodowych takich jak Amboseli, Lake Nakuru czy Masai Mara. Mikrobusiki mają podnoszony dach i stojąc mamy możliwość robienia zdjęć. Podczas zwiedzania nie ma możliwości opuszczenia samochodu, dzięki temu zwierzęta są przyzwyczajone do widoku aut i nie reagują na ich widok. Kierowcy czasami podjeżdżają do zwierząt na odległość kilku metrów, co umożliwia wykonanie portretów całej afrykańskiej wielkiej piątce, do której zalicza się afrykańskiego słonia sawannowego, nosorożca czarnego, lwa, bawoła i lamparta. Wieczorami kolacje i noclegi w lodgach, to kolejna przyjemność. Lodge są usytuowane blisko wodopojów i można z tarasu obserwować zwierzęta, które odwiedzają swój bar i przy okazji wykonać interesujące zdjęcia podczas tzw. złotej godziny, która jest tuż przed zachodem słońca. Wtedy mamy piękne światło i zdjęcia wychodzą bajkowo - opowiada Informatorowi Stolicy Maciej Lasota.

Maciej Lasota jest artystą pochodzącym z Mokotowa. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Jak sam mówi, fotografię uprawia na poważnie, ale wyłącznie dla własnej satysfakcji. Zawodowo zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej czy tworzeniem ilustracji m.in. dla tygodnika Wprost.

Cyfrowe obrazy były już prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Zdobyły wiele nagród w ogólnopolskich konkursach fotografii, m.in. pierwszą nagrodę na  Przeglądzie Fotografii „Złota Muszla” w 1997 roku w Koszalinie i pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Cyfrowej „Cyberfoto” w 1999 roku w Częstochowie

Wystawę „Afryka, Afryka...” można oglądać w Galerii Łącznik, mieszczącej się w Urzędzie Dzielnicy Mokotów przy ul. Rakowieckiej 25/27. Galeria czynna jest w dni robocze w godz. 8:00-16:00.

Rafał Badowski

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda