mobile
REKLAMA

Pożegnalne spotkanie Rady Seniorów

16 maja 2022 r. odbyło się ostatnie spotkanie ochockiej Rady Seniorów. W ostatnim spotkaniu tej kadencji Rady Seniorów uczestniczył cały Zarząd Dzielnicy Ochota. Oczywiście nie żegnamy się na stałe z naszymi seniorami. Już niebawem ukonstytuuję się kolejna, ponownie skompletowana Rada, której skład poszerzy się o kolejnych 6 przedstawicieli mieszkańców.

Informacja prasowa
Pożegnalne spotkanie Rady Seniorów

Starsi ludzie są filarem, który swoją mądrością i doświadczeniem służy całemu społeczeństwu. Było tak od czasów najdawniejszych, kiedy to wszelkie „rady starszych” de facto sprawowały władze nad swoimi organizacjami państwowymi czy plemionami. Dziś seniorzy stanowią bardzo ważną część naszych społeczności, a wydłużająca się średnia długość życia, postęp medycyny i lepsze warunki bytowania sprawiają, że seniorzy stanowią coraz większy odsetek społeczeństwa. Dzięki wyżej wymienionym czynnikom, osoby starsze pozostają bardzo długo aktywne i mimo przejścia na emeryturę w dalszym ciągu angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, czego emanacją jest udzielanie się w Radzie Seniorów.

              Rada Seniorów jest organem doradczym, współpracującym z władzami Naszej Dzielnicy, częstokroć inicjując ciekawe rozwiązania. Dotychczas w jej składzie znajdowało się sześciu przedstawicieli mieszkańców oraz po jednym z Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, Rady Dzielnicy i Zarządu Dzielnicy. Głównym celem tego gremium jest tworzenie warunków do aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym. Niemniej ważnym zadaniem jest wspieranie środowisk senioralnych, a także dbanie o odpowiednie informowanie seniorów o wszelkich inicjatywach. Bardzo cieszymy się, że obecna Rada Seniorów mimo pandemii Covid-19 była w stanie zachować ciągłość swoich działań i skutecznie wypełniała powierzone jej zadania. Było to możliwe dzięki wspaniałym ludziom, zaangażowanym w życie lokalnej społeczności, a są to: Przewodniczący – Marek Chodaczyński oraz radne: Zofia Kowalska, Danuta Miondlikowska, Zofia Pyrtek-Nowakowska, Janina Sikorska, Joanna Stafińska, Agata Solecka i Elżbieta Wołczacka-Trojan. Liczymy na dalsze zaangażowanie naszych wspaniałych Radnych w życie dzielnicy.

              Podczas ostatniego spotkania Rady Seniorów Zarząd Dzielnicy Ochota w osobach Burmistrz Doroty Stegienki oraz jej zastępców: Grzegorza Wysockiego i Sławomira Umińskiego złożyli podziękowania Radnym. Nie zabrakło również kwiatów i upominków. Przewodniczący Marek Chodaczyński otrzymał specjalne podziękowania od obecnych na spotkaniu przedstawicielek Warszawskiej Rady Seniorów, z którą ochoccy seniorzy współpracują od lat.

              Przypominamy również, że czas składania kandydatur do przyszłej Rady Seniorów jest przedłużony, więc jeśli macie ukończone 60 lat i zbierzecie 15 podpisów mieszkańców Ochoty, którzy również mają 60 lat lub więcej, to zapraszamy do zgłaszania się. Więcej informacji o naborze oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem: https://ochota.um.warszawa.pl/-/ogloszenie-o-naborze-kandydatow-na-czlonkow-rady-seniorow-dzielnicy-ochota-m-st-warszawy

fot.materał prasowy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda