mobile
REKLAMA

Projekt 112

Na nietypowej lekcji bezpieczeństwa, zorganizowanej przez policję, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Leonida Teligi mieli okazję poznać praktyczne aspekty bezpieczeństwa w ramach cyklu zajęć "Projekt 112"

oprac. Klaudia Kwasek
Projekt 112

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Leonida Teligi w Grodzisku Mazowieckim mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji, która nie została przygotowana przez ich nauczycieli, lecz przez lokalnych policjantów z Komendy Powiatowej Policji. To spotkanie z dziećmi było początkiem cyklu zajęć zatytułowanego "Projekt 112", zapoczątkowanego przez mł. asp. Kamila Sobótkę, który zaprosił do współpracy strażaków, przedstawicieli Straży Miejskiej z Grodziska Mazowieckiego oraz Fundacji "Dawcy Życia - Ratownicy na motocyklach" i "Anikar".

Celem tego nietypowego spotkania było przekazanie dzieciom informacji o numerze alarmowym 112 oraz zachęcenie ich do dbania o własne bezpieczeństwo, zwłaszcza w sytuacjach związanych z ruchem drogowym, jazdą na rowerze czy bezpiecznym przekraczaniem ulicy.

Podczas lekcji uczniowie mieli okazję uczestniczyć w treningu udzielania pierwszej pomocy, korzystając z fantomów reprezentujących różne grupy wiekowe. To praktyczne ćwiczenie, prowadzone przez ratowników, wywarło największe wrażenie na dzieciach.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele straży pożarnej i miejskiej, którzy podzielili się wiedzą na temat ewakuacji, zagrożeń pożarowych oraz postępowania w przypadku spotkania agresywnego zwierzęcia. Dyrektor Biura Oświaty Gminy Grodzisk Mazowiecki, Cezary Skalski, zapowiedział kontynuację "Projektu 112" w innych placówkach edukacyjnych na terenie gminy. Inicjatorzy projektu, włączając w to policję, straż pożarną, straż miejską oraz fundacje ratownicze, serdecznie zapraszają do udziału.

fot. KSP

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda