mobile
REKLAMA

Projekt Warszawa to nasza duma i sława

Siatkarze klubu Projekt Warszawa wracają na Torwar! Dwa najbliższe, hitowe mecze na przełomie stycznia i lutego siatkarze najlepszego stołecznego klubu rozegrają właśnie przy Łazienkowskiej.

informacja prasowa
Projekt Warszawa to nasza duma i sława

Projekt Warszawa to jedyny warszawski klub występujący w siatkarskiej PlusLidze. Regularnie walczy o czołowe lokaty – w 2019 ukończył rozgrywki na drugim miejscu, w 2021 na czwartym. Na co dzień występuje w Arenie Ursynów, ale dwa najbliższe, wyczekiwane przez kibiców mecze sezonu rozegra w hali COS Torwar (gdzie na trybunach może usiąść 5 tys. kibiców).

22 stycznia Projekt zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. A 4 lutego – z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

- Jest takie hasło „piłka łączy ludzi". Ja powiedziałabym, że piłka łączy różne sporty. Mamy w Warszawie mocne kluby w najwyższych klasach rozgrywkowych w piłce nożnej, koszykówce i właśnie w siatkówce. Teraz najmocniej trzymajmy kciuki za siatkarzy przed ich kolejnymi meczami. A także sami inspirujmy się do własnej aktywności – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Pierwsza przyjeżdża do stolicy Skra. Wielokrotni mistrzowie Polski podobnie jak Projekt walczą o korzystne miejsce w fazie play-off i z pewnością będą groźnym rywalem na stołecznym parkiecie. W ekipie prowadzonej przez trenera Joela Banksa występują tacy zawodnicy jak m.in. mistrzowie świata Mateusz Bieniek i Grzegorz Łomacz, a na pozycji atakującego – doświadczony Aleksandar Atanasijevic.

Potem słynna ZAKSA. Mistrzowie Polski, mimo odejścia z zespołu Kamila Semeniuka, wciąż potwierdzają swoją formę w tym sezonie walcząc o czołowe miejsca w tabeli PlusLigi. Także w ekipie prowadzonej przez trenera Tomasa Sammelvuo nie brakuje wielkich gwiazd, a poza wicemistrzami świata Marcinem Januszem i Aleksandrem Śliwką w składzie kędzierzyńskiej drużyny możemy wyróżnić powracającego po kontuzji Norberta Hubera.

Klub przygotował atrakcyjne pakiety biletów na oba mecze, dzięki którym kibice będą mogli zaoszczędzić nawet 20 złotych i zapewnić sobie najbardziej komfortowe miejsca na Torwarze. Więcej na ten temat na stronie internetowej klubu.

Partnerem Głównym klubu Projekt Warszawa jest Miasto Stołeczne Warszawa. Siatkarze Projektu włączają się w promocję działań stołecznego Ratusza dotyczące np. budżetu obywatelskiego albo ochrony środowiska. W lipcu zeszłego roku w Warszawskiej Strefie Relaksu zorganizowanej przy turnieju tenisowym BNP Paribas Poland Open w związku z występami Igi Świątek siatkarze prowadzili zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda