mobile
REKLAMA

Przedszkole i szkoła podstawowa przy ul. Anny German

Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy przyjął w czwartek, 29 kwietna uchwałę w sprawie wystąpienia do Prezydenta m.st. Warszawy z wnioskiem o powołanie Przedszkola nr 466 i Szkoły Podstawowej nr 396 przy ul. Anny German. To kolejny milowy krok, dzięki któremu przyśpieszą prace nad otwarciem dwóch nowych placówek dydaktycznych dla dzieci na Żoliborzu.

Informacja prasowa
Przedszkole i szkoła podstawowa przy ul. Anny German

Proces uruchamiania placówek edukacyjnych jest kilkuetapowy. Powołanie Szkoły Podstawowej nr 396 pod adresem Anny German 5A i Przedszkola nr 466 przy ul. Anny German 5 pozwoli na wybranie dyrektorów, którzy rozpoczną rekrutację nauczycieli i personelu administracyjno-pomocniczego. Konieczne jest kompletne wyposażenie szkoły, dopełnienie formalności związanych z odbiorami końcowymi budynku przez wszystkie właściwe służby i upewnienie się, że obie placówki są bezpieczne i w pełni gotowe na rozpoczęcie działalności dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej oraz przyjęcie dzieci.

Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego zgodnie z obowiązującą umową powinna zakończyć się do 31 sierpnia 2021 roku. W maju ogłoszony stanie przetarg na wyposażenie placówek w meble, multimedia, komputery i inny niezbędny sprzęt. Równolegle, po powołaniu Przedszkola nr 466 i Szkoły Podstawowej nr 396 oraz wybraniu dyrektorów, prowadzona będzie rekrutacja personelu pedagogicznego i administracyjnego.

- Zaplanowane działania i prace, które musimy wykonać, aby dobrze przygotować przedszkole i szkołę do otwarcia niosą za sobą jeszcze zbyt wiele zmiennych. Zawsze dużą niewiadomą jest realizacja odbiorów końcowych budynku przez właściwe służby. Zakładamy, że w pierwszej kolejności uda nam się uruchomić przedszkole oraz klasy 1-3, ale musimy liczyć się z tym, że dzieci rozpoczną naukę w nowej placówce już w trakcie roku szkolnego. Możliwe, że będzie to nawet w grudzień 2021 roku – mówi Renata Kozłowska, zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st Warszawy.

Otwarcie zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Anny German odciąży Szkołę Podstawową nr 92, która obecnie jest szkołą rejonową dla stale powiększającego się Żoliborza Południowego i umożliwi  przejście pozostałych szkół w tryb jednozmianowy.

W nowej szkole podstawowej w systemie jednozmianowym będzie mogło uczyć się ok. 800 dzieci. Utworzonych zostanie 31 oddziałów klas I-VIII dla 775 dzieci oraz 1 oddział przedszkolny dla 25 dzieci. Natomiast w przedszkolu znajdzie się 6 oddziałów dla 150 dzieci. W obu placówkach ma być zatrudnionych blisko 180 osób personelu, z tego ponad 130 nauczycieli.

Uczniowie szkoły będą mieli do dyspozycji 33 sale lekcyjne, w tym 11 z zapleczem (laboratorium i/lub przechowywanie materiałów); pracownie przedmiotowe np. informatyczna, meteorologiczna, astronomiczna, językowa; dwie sale gimnastyczne z zapleczem, siłownię, halę sportową, aulę, bibliotekę, stołówkę, szatnie, sanitariaty. Placówka wyposażona będzie także w gabinety administracyjne, pokój dla nauczycieli, pomieszczenia gastronomiczne, w tym kuchnię z zapleczem oraz pomieszczenia techniczne. W przedszkolu znajdą się pomieszczenia dla 6 grup przedszkolnych wraz zapleczem.

Cały kompleks został tak pomyślany, aby jednocześnie pełnić także funkcję lokalnego centrum kultury. Dwupoziomowa biblioteka, po godzinach pracy szkoły będzie dostępna dla mieszkańców, a zaplanowana na drugim poziomie 230m aula, może być wykorzystywana do spotkań i innych eventów kulturalnych. Natomiast całe zewnętrzne zaplecze sportowe zewnętrzne wraz z siłownią plenerową udostępniane będzie mieszkańcom w ramach miejskiego programu Otwartych boisk szkolnych.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda