mobile
REKLAMA

Przedszkole „Przy Zielonym Wzgórzu” niemal gotowe

Rozbudowa Przedszkola nr 74 „Przy Zielonym Wzgórzu” zbliża się ku końcowi. Do dobudowanej części placówki dostarczono właśnie ponad tysiąc różnych mebli.

Marcin Kalicki
Przedszkole „Przy Zielonym Wzgórzu” niemal gotowe

Odkrywcy, tropiciele, skrzaty, misie, rybki i motylki to mogliby być bohaterowie jednej z książek znajdującej się Fantasmagorii, filii wolskiej biblioteki. Pod tymi tajemniczymi określeniami nie kryją się jednak postaci z książek fantasy, a nazwy grup w nowym budynku Przedszkola nr 74. Sale, do których już niedługo trafią dzieci z południowo - zachodniej Woli zostały właśnie umeblowane. – Trafiło tam 1049 sztuk mebli i innego wyposażenia m.in. do sal do zabaw, aneksu kuchennego, szatni, rytmiki czy pokoju dyrekcji, nauczycielskiego, pedagoga i logopedy – mówi Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli.

Było to możliwe, dzięki nowoczesnej technologii, którą wybrano do budowy placówki. – Zdajemy sobie sprawę, że by nadążyć za przyrostem liczby młodych mieszkańców na Ulrychowie i Odolanach, musimy działać szybko. Dlatego wybraliśmy technologię modułową, która pozwala na znaczne przyspieszenie prac – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Dziś efekty tej decyzji można zobaczyć przy Wolskiej 79. – Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku działka, na której powstał nowy budynek, była pusta, dziś prowadzimy ostatnie prace przed otwarciem placówki – cieszy się Strzałkowski. W dobudowanej części miejsce dla siebie znajdzie około stu pięćdziesięciu przedszkolaków.

Sale dla dzieci zapełniły się także regałami małego kucharza czy majsterkowicza, bujakami, poduchami i stolikami sensorycznymi, pufami oraz przyrządami do rytmiki w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu. Budynek jest przystosowany do tego, by wspierać korzystających z placówki do samodzielności, dlatego wszystkie elementy wyposażenia, z którymi stykać się będą dzieci były dostosowane do ich wzrostu.  – Szafy, regały, stoły, krzesła i komody z szufladami odznaczają się prostą i elegancką formą, która zapewnia bezpieczeństwo. Kolorowe dywany podkreślają bajkową kolorystyką. Wszystko zostało odpowiednio dobrane –  zachwala Rafałowski. Wartość zamówienia wyniosła 266 293,62 zł brutto.

Źródło/Fot. UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda