mobile

Puchar Białołęki zostaje w Warszawie

W hali sportowej Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21 odbył się już po raz siódmy turniej piłki siatkowej młodzików o "Puchar Białołęki". Wymagające i trudne zawody wygrała drużyna UMKS MOS Wola Warszawa.

Marcin Kalicki
Puchar Białołęki zostaje w Warszawie

- Warto podkreślić, że nasz turniej wpisał się w kalendarz wielu klubów jako świetne przygotowanie do sezonu rozgrywkowego. W ubiegłym roku trzy zespoły z grona uczestników awansowały do finału mistrzostw Polski młodzików, w tym nasz UMKS MOS Wola, a drużyna Energetyka Poznań zdobyła trzecie miejsce w kraju. Mamy nadzieję, że będzie to dobry prognostyk dla tegorocznych uczestników - powiedział Krzysztof Felczak, organizator zawodów, wiceprezes UMKS MOS Wola Warszawa.

W hali przy ul. Strumykowej rywalizowało trzynaście drużyn z całej Polski. Były to: UMKS MOS Wola I Warszawa, UMKS MOS Wola II Warszawa, Plas Warszawa, Iskra Warszawa, Juvenia Rawa Mazowiecka, Trójka Kobyłka, AZS Olsztyn, TS KOSET Grudziądz, KaEmKa Starogard Gdański, Białołęcki Volley, Enea Energetyk Poznań, Olimp Ostrołęka i KS Wifama Łódź.

Po wielu emocjonujących, zaciętych pojedynkach pierwszego dnia zawodów wykrystalizowała się czołówka, która walczyła o triumf w turnieju. Ostatecznie zwycięzcą i zdobywcą Pucharu Białołęki została ekipa UMKS MOS I Warszawa. - Turniej stał na wysokim poziomie, dlatego tym bardziej cieszy zwycięstwo, a przede wszystkim postawa naszych siatkarzy. Jesteśmy zadowoleni z wygranej, ale cały czas chcemy poprawiać swoje umiejętności i dążyć do jak najlepszego poziomu sportowego . Na turnieju rozegraliśmy sześć spotkań i wszystkie udało nam się zakończyć zwycięstwem. Sprawdziłem wszystkich zawodników w rywalizacji sportowej i mam materiał do analizy nad jakimi elementami musimy pracować.  Warto wspomnieć, że na turnieju startowały jeszcze nasze dwa zespoły z czego jeden z nich złożony z chłopców z rocznika 2006. Patrząc na wyniki turnieju możemy być zadowoleni, że mamy dwa bardzo liczne roczniki które mogą namieszać na siatkarskich parkietach. Ogromne podziękowania dla wszystkich osób które pomogły w organizacji turnieju oraz rodziców, którzy z całych sił wspierali dopingiem nasze zespoły - mówi Konrad Nassalski, trener pierwszej drużyny MOS-u.

Klasyfikacja końcowa zawodów na Białołęce:

1. UMKS MOS Wola I Warszawa

2. TS KOSET Grudziądz

3. KaEmKa Starogard Gdański

4. Enea Energetyk Poznań

5. KS Wifama Łódź

6. Olimp Ostrołęka

7. Białołęcki Volley

8. AZS Olsztyn

9. Plas Warszawa

10. UMKS MOS Wola II Warszawa

11. Iskra Warszawa

12. Trójka Kobyłka

13. Juvenia Rawa Mazowiecka

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali wyróżnienia . Wśród nagrodzonych znaleźli się:

-> Stanisław Chaciński (UMKS MOS Wola I Warszawa - MVP turnieju

-> Maciej Wrzosek (UMKS MOS Wola I Warszawa) - najlepszy blokujący

-> Alan Okoń (Enea Energetyk Poznań) - najlepszy atakujący

-> Adam Rajchelt (Wifama Łódź) - najlepszy rozgrywający

-> Kacper Krzemiński (TS KOSET Grudziądz) - najlepszy przyjmujący

-> Paweł Jatkowski (KaEmKa Starogard Gdański) - najlepszy Libero

- Turniej na Białołęce to dobry sprawdzian na początku sezonu, który uważam za zaliczony celująco. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne co poskutkowało wygraną w zawodach. Dużą przeszkodą był brak naszego pierwszego rozgrywającego, lecz nasz drugi sypacz znakomicie go zastąpił - powiedział MVP turnieju Stanisław Chaciński.

Na Białołęce pojawiło się kilku reprezentantów Polski, nie dziwi więc obecność podczas zawodów trenera kadry U-15 Konrada Copa. - Turniej stanowił dla mnie kolejny etap przeglądu zawodników pod kątem konsultacji kadry młodzieżowej. Jedenastu zawodników grających w Pucharze Białołęki, brało udział w wakacje w campie kadry U-15. Z większością z nich spotkaliśmy się na konsultacji w Krakowie w zeszłym tygodniu, którą kończyliśmy udziałem w turnieju Wawelskiego Smoka. Cieszę się, że chłopaki prezentują stały, równy poziom i ogrywają się na arenie ogólnopolskiej - zaznaczył selekcjoner Cop.

Drużyna UMKS MOS Wola I Warszawa wystąpiła w składzie: Stanisław Chaciński, Aleksander Nowik, Mateusz Wójcik, Jakub Henzel, Mikołaj Kobyliński, Bartosz Tomal, Marcin Duda, Daniel Gotowicki, Olivier Żabicki, Mateusz Taczała, Wiktor Dolecki, Maciej Wrzosek, Stanisław Niechcielski i Szymon Beta, zaś grający pod czujnym okiem trenera Damiana Włocha UMKS MOS Wola II Warszawa reprezentowali: Wojciech Pawlak, Maciej Drwięga, Dawid Borkowski, Mikołaj Sioćko, Gabriel Cieślik, Adrian Kita, Michał Pobrotyn, Jan Frączyk, Maciej Lazar, Antoni Wilczewski, Maciej Sobieralski, Mikołaj Klapczyński, Kacper Kapczyński, Bartosz Kowalski, Franciszek Barański, Bartosz Tober.

Fot. MOS Wola  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda