mobile
REKLAMA

Puchar Przechodni KS Metro dla…Metra!

Dwudziesta szósta edycja Turnieju o Puchar Przechodni KS Metro przeszła do historii. W zawodach, po raz drugi rozgrywanych w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany, zwyciężyli gospodarze – KS Metro Warszawa.

Marcin Kalicki
Puchar Przechodni KS Metro dla…Metra!

W turnieju wzięły udział drużyny: KS Metro I Warszawa, AKS V LO Resovia Rzeszów, SMS Sparta AGH Kraków, Avia Świdnik, MKS MDK Warszawa, AZS UWM Olsztyn, SUKKS Suwałki, Olimp Ostrołęka, KS Metro II Warszawa, Enea Energetyk Poznań, Tytani Białystok i KS Metro III Warszawa. – Pomimo sporej ilości turniejów w tym samym terminie udało się zaprosić 12 naprawdę solidnych młodzikowych ekip co oprócz wyniku sportowego było pierwszym naszym sukcesem. Myślę, że dzięki dobrej obsadzie te dwa dni spędzone na sali CRS Bielany wszystkim obecnym tu ekipom dadzą duże doświadczenie i handicap na nadchodzący sezon – powiedział Łukasz Wasąg, trener KS Metro.

Dwudniowa rywalizacja na Bielanach przeniosła wiele ciekawych, emocjonujących akcji w wykonaniu młodzieży z rocznika 2008 i młodszych. Kibice zgromadzeni na trybunach mieli okazję obejrzeć czterdzieści spotkań. Ostatecznie rywalizację wygrali siatkarze pierwszej drużyny Metra, którzy w wielkim finale pokonali SUKKS Suwałki. Na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Tytani Białystok.

– Turniej o Puchar Przechodni ma przebogatą tradycję, więc wraz z chłopakami bardzo chcieliśmy obronić to trofeum wywalczone przez naszych starszych kolegów przed rokiem. Udało się dzięki czemu puchar wróci na swoje miejsce w siedzibie klubu z czego wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Samo zwycięstwo na tym etapie sezonu nie jest dla nas najważniejsze, najbardziej cieszy mnie styl naszej gry oraz to jak chłopaki znieśli tie-breaka w półfinale zakończonego wynikiem 24:22 na naszą korzyść. Podczas turnieju 30 młodzików z naszego klubu grało jak równy z równym z jednymi z lepszych drużyn w kraju. Chciałbym zaznaczyć dobrą postawę nie tylko Metra I, ale i dwóch pozostałych naszych zespołów czego może nie odzwierciedla wynik końcowy – zaznacza Łukasz Wasąg.

Klasyfikacja końcowa XXVI Turnieju o Puchar Przechodni KS Metro:

1. KS METRO Warszawa

2. SUKSS Suwałki

3. Tytani Białystok

4. AZS UWM Olsztyn

5. Enea Energetyk Poznań

6. SMS Sparta AGH Kraków

7. MKS MDK Warszawa

8. KS METRO III Warszawa

9. AKS V LO Resovia Rzeszów

10. KS METRO II Warszawa

11. UKS Olimp Ostrołęka

12. MKS Avia Świdnik

Wręczono także nagrody indywidualne. Dwie z nich trafiły do zawodników Metra: Jakub Królikowski został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju, zaś Jacek Szczucki zgarnął statuetkę MVP całych zawodów.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda