mobile
REKLAMA

Remont placu na Szczęśliwicach

Od 24 lipca trwają prace remontowe mające na celu wymianę nawierzchni między Szczęśliwicką 8, a Al. Jerozolimskimi 159. Zakończenie robót planowane jest na 17 września tego roku.

Informacja prasowa
Remont placu na Szczęśliwicach

Ochota jest dzielnicą o długiej historii. Nie ma się co dziwić, że na jej terenie istnieją nie tylko leciwe budynki, ale również przylegająca do nich infrastruktura ma swoje najlepsze lata za sobą. Tak dotychczas było w przypadku placu między budynkami Szczęśliwicka 8 oraz Al. Jerozolimskie 159, którego nawierzchnia nie była remontowana od lat 50/60 ubiegłego wieku. Taki stan rzeczy wiązał się oczywiście z kłopotami, z którymi musieli zmagać się mieszkańcy oraz użytkownicy tego terenu. Na szczęście w tym roku udało się wygospodarować odpowiednie środki i doprowadzić do rozpoczęcia gruntownej wymiany nawierzchni, co, z pewnością, poprawi sytuację.

              Trwające od dłuższego czasu prace planistyczne 24 lipca zmieniły się w faktyczne roboty budowlane. Dzięki trwającym aktualnie działaniom zapewniającym odpowiednie odwodnienie, mieszkańcy nie będą już musieli zmagać się z zalewaniem wejść do klatek schodowych, co często miało miejsce przy większych opadach. Całość inwestycji zakłada pełną wymianę nawierzchni. Wcześniejsze sześciokątne, betonowe płyty zwane trylinkami, zostaną zastąpione nowymi kostkami brukowymi. Tak jak wspomnieliśmy, zostanie również ulepszone odwodnienie poprzez montaż przepustów i demontaż studzienek, które teraz będą miały nowe połączenie z kanalizacją. Po wybrukowaniu około 800 m2 placu wraz z krawężnikami, pozostałe niepokryte nową nawierzchnią tereny zostaną odpowiednio zagospodarowane w celu obsiania trawników. Ochocki Zakład Gospodarowania Nieruchomościami, który zarządza placem, zabezpieczył w tym roku około 356 tys. złotych, co pozwoli na wykonanie wszystkich potrzebnych prac. Planowane zakończenie robót przewidywane jest na 17 września.

              Dogodne dojście do swojego miejsca zamieszkania oraz wyznaczenie niewielkiego parkingu w miejscu wspomnianego podwórka jest dużą zmianą dla mieszkańców i użytkowników. Częste zalania utrudniające normalne funkcjonowanie oraz stara nawierzchnia mająca już swoje mankamenty, nie powinny w dalszym ciągu sprawiać kłopotu. Mamy nadzieję, że prace zostaną wykonane na czas i już w połowie września mieszkańcy tej części naszej dzielnicy będą mogli cieszyć się z nowego podwórka.

fot.materiał prasowy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda