mobile
REKLAMA

Rewitalizacja pasażu “Wiecha”

Plac przed Warszawskim Pawilonem Architektury Zodiak niedługo dostanie nową odsłonę. Pojawi się na nim dużo zieleni w postaci drzew i krzewów oraz zostaną umieszczone siedliska dla ptaków i owadów. Pod placem ma również powstać zbiornik do magazynowania wód opadowych

Maja Jaubin
Rewitalizacja pasażu “Wiecha”

Nowe Centrum Warszawy

 

Jest to kolejny etap realizowany w ramach projektu Nowe Centrum Warszawy. Różne place oraz pasaże w Śródmieściu będą przekształcane, by stały się bardziej ekologiczne oraz przyjazne dla mieszkańców. Drzewa i inne rośliny zapewnią cień w upalne dni oraz będą chronić przed podtopieniami podczas silnych ulew. Oprócz tego projekt przewiduje wybudowanie komfortowych chodników i ścieżek rowerowych, by warszawiacy mogli bezpiecznie poruszać się po mieście. 

 

Efektem zmian centrum Warszawy jest już m. in. most pieszo-rowerowy na Pragę, odnowiony Plac Trzech Krzyży oraz Plac Pięciu Rogów.  Obecnie przebudowywana jest ulica Chmielna, od Nowego Światu do placu Pięciu Rogów, a także dalej do Pasażu Wiecha. Dobiega końca zazielenianie dawnego parkingu przy biurowcu CEDET na ulicy Brackiej. Wkrótce rozpocznie się realizacja zmian w rejonie ulic Złotej i Zgoda.

 

Plac przed pawilonem Zodiak

 

Aktualnie trwają prace remontowe podziemnych części terenu przed Zodiakiem. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na zazielenienie tej przestrzeni. Zakończenie remontu przewidziane jest na późną jesień. Plac będzie nadal pełnił swoje dotychczasowe funkcje. Pojawią się na nim także nowe miejsca do siedzenia, stojaki rowerowe oraz przestrzeń na stoliki kawiarniane. Najważniejszą zmianą będzie jednak dodanie zupełnie nowej warstwy w postaci zieleni o charakterze leśnym. Projekt ten został opracowany przez pracownię RS Architektura Krajobrazu.

Prezydent m.st. Warszawy informuje, że zostanie posadzonych 34 nowych drzew, m.in. brzozy i graby, a wszystkie elementy dotychczasowego zagospodarowania zostaną użyte ponownie. Rafał Trzaskowski również podkreśla, że ma nadzieję, iż dzięki zielonej metamorfozie oraz nowym miejscom do wypoczynku plac będzie jednym z ulubionych miejsc spotkań w Warszawie. 

fot.UM

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda