mobile

Rondo Sedlaczka pokrył dywan kwiatów

Rondo Stanisława Sedlaczka ponownie ozdobiły tysiące kwiatów. Rośliny będą cieszyć oczy warszawiaków przez najbliższe miesiące. W dekorowaniu udział wzięła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Informacja prasowa
Rondo Sedlaczka pokrył dywan kwiatów

W tym roku udało się nam powrócić do tradycji ukwiecania ronda Stanisława Sedlaczka. Cieszę się, że ponownie mogłam uczestniczyć w tej akcji i to w tak miłym towarzystwie. To miejsce każdego dnia mija wielu warszawiaków. Mam nadzieję, że z przyjemnością będą spoglądać na ten wielobarwny klomb – powiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

We wspólnym ukwiecaniu ronda uczestniczyli również Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii oraz zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Wspólnie posadzili ok. 4500 roślin w kolorach nawiązujących do barw warszawskiej Legii. W dwóch trójkątnych kwietnikach znalazły się białe i czerwone begonie oraz krąglatki, czyli ozdobne rośliny o zielonych liściach. Zostały one tak dobrane, aby tworzyły dywan kwiatowy o powierzchni ok. 145 metrów kwadratowych.

Po raz pierwszy kwietnik w barwach Legii Warszawa ozdobił rondo Sedlaczka w 2016 r. w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia klubu. Inicjatywa jest wynikiem współpracy m.st. Warszawy i Fundacji Legii.

Fot. Rafał Motyl/UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda