mobile
REKLAMA

Rozrywka nastolatek – picie alkoholu pod chmurką

Wraz z pojawianiem się wyższych temperatur na termometrach powraca problem picia alkoholu pod chmurką. I nie dotyczy to tylko osób dorosłych, ale również niepełnoletnich. Na Pradze Południe dwie nastolatki po alkohol, który piły na ławce wysyłały o dwa lata młodszą koleżankę

IS
Rozrywka nastolatek – picie alkoholu pod chmurką

Osiedlowe ławki często są miejscem spotkań młodych osób. Tym razem okazało się, że spotkaniu 17- i 16-latki towarzyszyło picie alkoholu. Na nastolatki na Pradze Południe natknął się patrol Straży Miejskiej. Jak ustalili funkcjonariusze SM dziewczyny piły 25 proc. alkohol. Skąd go miały?

- Okazało się, że dziewczyny miały przerwę w zajęciach szkolnych. Już przed poprzednią lekcją poprosiły młodszą koleżankę, by kupiła im butelkę w pobliskim sklepie. Operacja zajęła dłuższą chwilę i 14-latka dostarczyła im alkohol pod koniec przerwy. Musiały więc zaczekać do następnej, by wyjść ze szkoły i się napić. Wtedy zostały ujęte – wyjaśnia funkcjonariuszka.

Jak się okazało alkohol kupowała im młodsza o dwa lata koleżanka, która wg nastolatek wygląda od nich poważniej, ponieważ jest wyższa i się maluje.

Na miejsce została wezwana policja. Kłopoty będzie miała teraz sprzedawczyni, która sprzedała alkohol osobie nieletniej.

 

fot. Straż Miejska

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda