mobile
REKLAMA

Rugbistki Legii na drugim miejscu w V Turnieju Mistrzostw Polski!

Po raz kolejny w tym sezonie ze znakomitej strony pokazały się zawodniczki stołecznej Legii. W rozgrywanym w Lublinie V Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7 pierwszy zespół wywalczył drugie miejsce, zaś druga drużyna szóste.

Marcin Kalicki
Rugbistki Legii na drugim miejscu w V Turnieju Mistrzostw Polski!

W zawodach wzięło udział jedenaście drużyn w ramach rozgrywek Ekstraligi oraz I i II ligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej nie było mocnych na dwie drużyny: mistrzynie Polski Biało-Zielone Ladies Gdańsk oraz wicemistrzynie – Legię. Jedyną porażkę w rozgrywkach grupowych warszawianki poniosły z rywalkami z Pomorza. Dzięki dobrej postawie po raz kolejny w tym sezonie obydwa zespoły awansowały do finału. Ostatecznie gdańszczanki wygrały 38:0 i to one cieszyły się ze zwycięstwa i kompletu punktów.

Wyniki spotkań Ekstraligi:

Mecze grupowe:

Biało-Zielone Ladies Gdańsk – Black Roses Posnania Poznań 50:0

Legia Warszawa – AZS Warszawa 46:5

Biało-Zielone Ladies Gdańsk – Legia Warszawa 40:0

Black Roses Posnana Poznań – AZS Warszawa 31:7

Biało-Zielone Ladies Gdańsk – AZS Warszawa 50:0

Legia Warszawa – Black Roses Posnania Poznań 31:7

Mecz o 3. miejsce:

Black Roses Posnania Poznań – AZS Warszawa 41:7

Mecz o 1. miejsce:

Biało-Zielone Ladies Gdańsk – Legia Warszawa 38:0

Legionistki zagrały w składzie: Sylwia Rolka, Izabella Czumer, Martyna Koźlik, Marta Nowosz, Monika Pietrzak, Tamara Czumer, Aleksandra Lachowska, Marta Kopczyńska, Angelika Singel, Ilona Zaishliuk, Renata Konarzewska Gaidamović, Milena Styrczula. 

Turniej specjalnie dla Czytelników Informatora Stolicy podsumowały warszawianki. – Jako pierwsza drużyna Legii Warszawa w meczach grupowych Ekstraligi wygrałyśmy pewnie z AZS AWF Warszawa i Black Roses Poznań oraz przegrałyśmy z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. Ponownie w finale spotkałyśmy się z drużyną z Gdańska przegrywając 38:0 i kończąc turniej na drugim miejscu. Podobne wyniki uzyskała druga drużyna, w swoich meczach ulegając również gdańszczankom, tym samym zajmując drugie miejsce w I lidze. Uważam, że na turnieju zagrałyśmy dobrze, zabrakło kilku ważnych zawodniczek, a niektóre wracają po kontuzji. Zmieniamy trochę nasz styl gry i myślę, że bardzo dobrze realizowałyśmy założenia trenerów. Potrzeba jeszcze czasu, aby przełożyć nową taktykę na boisko. Mamy świadomość, że jeszcze bardzo dużo pracy przed nami tej drużynowej, jak i indywidulanej – powiedziała Tamara Czumer.

– Przez cała poranną podróż do Lublina nie opuszczał nas deszcz, dlatego można było spodziewać się ciężkich warunków na boisku. Na miejscu okazało się, że murawa zamieniła się w błotny plac. O ile w 15 takie warunki są do przyjęcia to podczas turnieju 7 stanowią spory dyskomfort dla zawodników, którzy cały dzień spędzają na stadionie. Chciałabym podkreślić, że mimo takich warunków zawodniczki pokazały prawdziwy charakter i każda dała z siebie wszystko na boisku. Pierwszy mecz grupowy przeciwko AZS AWF Warszawa przebiegł spokojnie, w pełni kontrolowany pozwolił na ogranie się mniej doświadczonym zawodniczkom, trzeci w grupie przeciwko drużynie z Poznania do złudzenia przypominał wspomniane wcześniej spotkanie - pełna kontrola i wysoka wygrana oraz ogranie zawodniczek mniej doświadczonych. Drugi mecz w grupie to pojedynek z drużyną Biało-Zielonych z Gdańska - niestety błędy w obronie indywidualnej oraz brak wykończenia akcji w ataku skutkował wysoką przegraną, W finale nie poprawiłyśmy błędów w defensywie i tym razem również musiałyśmy uznać wyższość rugbistek z Gdańska – mówi Marta Nowosz.

– Jako seniorki miałyśmy pierwszy raz okazje zagrać w Lublinie z racji V Turnieju Mistrzostw Polski w rugby 7 kobiet, na obiektach Amazonki Budowlani Lublin. Pogoda nas nie rozpieszczała, było deszczowo, grząsko, a warunki do gry ciężkie. Zachwyciła nas jednak organizacja i gościnność Lublina i na pewno miło będziemy wspominać ten turniej. Obie nasze drużyny zarówno w Ekstralidze jak i I lidze musiał uznać wyższość ekip z Gdańska, gdzie po emocjonujących finałach wróciliśmy do Warszawy z dwoma srebrnymi medalami – zaznacza Aleksandra Lachowska.

W rozgrywkach I ligi dwie wygrane i jedną porażkę zanotowała druga drużyna Legii. Podobnie jak w przypadku rozgrywek Extraligi w finale warszawianki spotkały się z drugim zespołem Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Mecz zakończył się triumfem rugbistek z Pomorza, a młoda ekipa stołecznego klubu po raz kolejny po dobrej grze zajęła szóste miejsce.

Wyniki spotkań I ligi:

Mecze grupowe:

Legia Warszawa II – Budowlani Commercecon Łódź 17:10

Biało-Zielone Ladies Gdańsk II – Venol Atomówki Łódź 38:0

Venol Atomówki Łódź – Legia Warszawa II 10:17

Biało-Zielone Ladies Gdańsk II – Budowlani Commercecon Łódź 39:0

Venol Atomówki Łódź – Budowlani Commercecon Łódź 0:20

Biało-Zielone Ladies Gdańsk II – Legia Warszawa II 36:0

Mecz o 3. miejsce:

Venol Atomówki Łódź – Budowlani Commercecon Łódź 12:5

Mecz o 1. miejsce:

Biało-Zielone Ladies Gdańsk II – Legia Warszawa II 28:0

Skład stołecznego zespołu: Kinga Szafrańska, Agnieszka Maja Dołęgowska, Julia Niewadzi, Aleksandra Pietruszka, Mariola Karczmarczyk, Anastasia Balmefrezol, Natalia Szynawa, Gabriela Gorzelak, Julia Sadowska, Karolina Glinka, Monika Dąbrowska, Aleksandra Węglarz. 

– Turniej w Lublinie był dla obu drużyn dużym sprawdzianem. Chciałyśmy sprawdzić swoje umiejętności, nad którymi pracowałyśmy cały okres przygotowawczy. Niestety pogoda po części pokrzyżowała nam plany. Deszcz i błoto wywoływały sporo śmiechu, ale nie w trakcie rozgrywek. Mimo to miałyśmy okazje do złapania niesamowitego doświadczenia, które z pewnością wpłynie na rozwój drużyny. Okazje do gry w drugiej drużynie miały zawodniczki, które wracają po kontuzji oraz nasze nowe nabytki- zawodniczki, które zaczynają przygodę z rugby. Postawione cele drugiej drużyny zostały osiągnięte! Pokonać dwie drużyny z Łodzi, aby spotkać się po raz kolejny z dziewczynami drugiej drużyny Bialo-Zielonych Ladies Gdańsk. Nie udało nam się pokonać bardziej doświadczonych zawodniczek z Gdańska, ale z pewnością pokazałyśmy nasz zapał, który z pewnością nie opadnie, a wręcz przeciwnie będzie się nasilał. Uważam, ze posiadamy ogromny potencjał, który z pewnością zostanie wykorzystany przez naszych trenerów w kolejnych rundach wiosennych rozgrywek – mówi Agnieszka Maja Dołęgowska, zawodniczka Legii II Warszawa. – Turniej w Lublinie był ciekawym doświadczeniem. Myślę, że było to emocjonalne dla mnie wydarzenie. Dużo z niego wyniosłam jako zawodniczka, ale również kapitan II drużyny. Takie doświadczenia tylko wzmacniają mój silny charakter co można zobaczyć na boisku. Co do gry obie drużyny zrealizowały nasz plan – wygraną dwóch meczy w grupie, aby spotkać się w finale z obiema drużynami Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, które i tym razem nas pokonują. Lecz to nas tylko motywuje do dalszej ciężkiej pracy – zapewnia legionistka Kinga Szafrańska.

Wyniki spotkań II ligi:

Amazonki Budowlani Lublin – Diablice Ruda Śląska 0:37

Amazonki Budowlani Lublin – Alfa Bydgoszcz 0:40

Diablice Ruda Śląska – Alfa Bydgoszcz 33:12

Amazonki Budowlani Lublin – Diablice Ruda Śląska 0:46

Amazonki Budowlani Lublin – Alfa Bydgoszcz 7:46

Diablice Ruda Śląska – Alfa Bydgoszcz 45:5

Klasyfikacja końcowa V Turnieju Mistrzostw Polski

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk

2. Legia Warszawa

3. Black Roses Posnania Poznań

4. AZS AWF Warszawa

5. Biało-Zielone Ladies Gdańsk II

6. Legia Warszawa II

7. Venol Atomówki Łódź

8. Budowlani Commercecon Łódź

9. Diablice Ruda Śląska

10. Alfa Bydgoszcz

11. Amazonki Budowlani Lublin

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski prowadzą rugbistki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, które o dziesięć punktów wyprzedzają Legię i o dwadzieścia oczek Black Roses Posnanię Poznań. Na piątym miejscu plasuje się AZS AWF Warszawa, zaś na szóstym druga drużyna Legii.

Fot. Bartosz Piątkowski/Legia Rugby Sekcja Kobiet

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda