mobile
REKLAMA

Sekcja rugby kobiet stołecznej Legii zaprasza na trening naborowy

Jeśli masz trochę czasu i lubisz aktywny tryb życia to jest to propozycja specjalnie dla ciebie. Sekcja rugby kobiet warszawskiej Legii poszukuje zawodniczek, które chciałyby wzmocnić stołeczną drużynę.

Marcin Kalicki
Sekcja rugby kobiet stołecznej Legii zaprasza na trening naborowy

– Trenujemy olimpijską odmianę rugby siedmioosobowego, która charakteryzuje się szybkością, dynamiką, jak również w porównaniu do klasycznej wersji rugby, mniejszą ilością gry w tzw. „kontakcie”. Wszystko to sprawia, że Rugby 7 jest coraz bardziej popularne i uprawiane na całym świecie przez coraz większą ilość mężczyzn i kobiet. Popularność tej stosunkowo młodej dyscypliny doprowadziła do włączenia jej w poczet dyscyplin olimpijskich. Pierwsze medale zostały rozdane na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku Rio – mówi Filip Cackowski, trener Legii.

Warszawski zespół to obecny wicemistrz Polski. W jego kadrze grają trzy reprezentantki Polski, które w tym roku wywalczyły wicemistrzostwo Europy. Pierwsza drużyna występuje na co dzień w Ekstralidze i jest na dobrej drodze do tego, aby obronić srebrne medale Mistrzostw Polski. Legia posiada także drugi zespół występujący w I lidze.

Jak podkreślają przedstawiciele klubu wiek zawodniczek nie gra roli. – Zapraszamy na nabór do drużyny rugby kobiet Legii Warszawa wszystkie chętne dziewczyny w wieku od 16 lat. Przedziału górnego nie ma. W chwili obecnej w naszej drużynie znajdują się zawodniczki od 16 do 35 lat. Jeszcze niedawno mieliśmy zawodniczki około czterdziestki, więc tak naprawdę wszystko zależy od samej kandydatki czy czuje się sportowo na siłach – zaznacza trener Cackowski. – Poszukujemy dziewczyn, które chcą się zaangażować i są gotowe na ciężką pracę na treningach. Trenujemy w zależności od okresu w sezonie od 3 do 5 treningów w tygodniu. Dodatkowo dziewczyny we własnym zakresie trenują na siłowni według planów treningowych przygotowanych przez naszego trenera motorycznego. Tak naprawdę znajdzie się miejsce dla każdego kto chce ciężko trenować. Nie wymagamy znajomości podstaw rugby, wszystkiego nauczymy od początku – zapewnia szkoleniowiec Legii.

Trening naborowy odbędzie się w najbliższy piątek, 15 października o godz. 21:00 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3.

Graf. Legia Rugby Kobiet

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda