mobile
REKLAMA

Seniorzy przejmują stolicę

W najbliższą sobotę, 30 września, całe miasto będzie świętować Warszawski Dzień Seniora. Z tej okazji zaplanowano wydarzenia kulturalne skierowane do całych rodzin, m.in. międzypokoleniowy jarmark, korowód kreatywności, potańcówki i wiele innych atrakcji

Informacja prasowa
Seniorzy przejmują stolicę

Tanecznym krokiem pod Pałac Kultury

Święto warszawskich seniorów rozpocznie się o godz. 12:00, od spotkania starszych mieszkańców z władzami miasta przed stołecznym ratuszem. Po uroczystym przywitaniu prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski przekaże przedstawicielom środowisk senioralnych symboliczny klucz do bram miasta. Następnie z placu Bankowego w stronę Pałacu Kultury i Nauki wyruszy taneczny korowód. Paradzie będzie towarzyszyć muzyka, którą zapewni Radio Pogoda.

Bogaty program jarmarku

W parku Świętokrzyskim od godziny 13:00 zaplanowano kiermasz kreatywności, w ramach którego odbędzie się wiele międzypokoleniowych atrakcji m.in. pokazy seniorów-artystów, prezentujących talenty wokalne, aktorskie i taneczne. O miły nastrój zadbają prezenterzy Zygmunt Chajzer i Joanna Piłat-Kruk, którzy poprowadzą całe wydarzenie.

W programie występy grup tanecznych, chórów, kabaretów i formacji teatralnych, a także koncert Jana Młynarskiego z zespołem Warszawskie Combo Taneczne. Na zakończenie odbędzie Pogodna potańcówka, podczas której będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych.

W organizację kiermaszu zaangażowanych jest aż 48 instytucji m.in. Muzeum Narodowe, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Teatr Żydowski, Teatr Studio, Aktywna Warszawa, Urząd Pracy m.st. Warszawy i Warszawska Rada Seniorów.

Pełny program imprezy znajduje się na stronie: facebook.com/WarszawaSenioralna.

Warszawa seniorom

Podczas Warszawskiego Dnia Seniora będzie można dowiedzieć się więcej o finansowanych i współorganizowanych przez m.st. Warszawa działaniach na rzecz starszych mieszkańców, m.in. o Uniwersytetach Trzeciego Wieku, których jest już w samej stolicy dwadzieścia.

Ponadto Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie przedstawi swoją stałą ofertę atrakcji senioralnych, w tym spotkań towarzyskich, zajęć rekreacyjnych i ruchowych. Miasto dba także o cyfrowy rozwój seniorów, dlatego prowadzi Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora. Poza tym wszyscy warszawiacy powyżej 75. r.ż. mogą korzystać z fachowej, opłaconej przez miasto pomocy w drobnych naprawach, tzw. złotej rączki.

Szczególną opieką otaczani są powstańcy warszawscy, do których kierowane są liczne działania, m.in. bezpłatne przejazdy taksówką, czy Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22. Powstańcy mają tam zapewnione posiłki i rehabilitację, poza tym w ośrodku są też organizowane wydarzenia kulturalne, spotkania świąteczne i rocznicowe.

Aktualna oferta działań i usług dla warszawskich seniorów zamieszczana jest na stronie: wsparcie.um.warszawa.pl/seniorzy

Warszawskie Dni Seniora

Sobotnie święto odbywa się w ramach trwających Warszawskich Dni Seniora, które w tym roku zakończą się 15 października. W sumie zaplanowano ponad 450 wydarzeń. Wydarzenie, któremu patronuje Prezydent Miasta, ma na celu aktywizację starszych mieszkańców Warszawy poprzez integrację i wspólną zabawę.

Pełny program wydarzeń znajduje się na stronie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie".

fot.UMW, Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda