mobile
REKLAMA

Sezon turystyczny w pełni. Blogerzy nie próżnują

„Warszawa to miasto ze świetną atmosferą i pełne kontrastów”. „Zachwyciły mnie warszawskie muzea. Są niesamowite!”- to często pierwsze wrażenia zagranicznych blogerów z wizyty w stolicy. Co jeszcze zapamiętują? Można się o tym przekonać śledząc media społecznościowe Fall in love with Warsaw.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Sezon turystyczny w pełni. Blogerzy nie próżnują

Krótkie filmiki z blogerami w rolach głównych są autententyczne i pełne prawdziwych emocji. Ich autorzy relacjonują swój pobyt w mieście, opowiadają o tym, co im się podobało, a czym byli zaskoczeni. Wśród najczęściej polecanych miejsc obok Starego Miasta, czy Łazienek Królewskich wymieniają jednym tchem także te poza utartymi szlakami. Zachwycają się Muzeum Neonów, Pragą, domkami fińskimi i Halą Gwardii. Doceniają wyjątkowe nadwiślańskie klimaty, różnorodną kuchnię i przede wszystkim chcą odkrywać takie miasto, jakim widzą je sami warszawiacy.

- Coraz więcej turystów zagranicznych wybiera nasze miasto jako jedyny cel podróży. Średnio spędzają tu osiem dni, mają więc czas na staranne poznanie Warszawy, ale to także dowód, że jest tu ciekawie i te dni można wypełnić różnymi atrakcjami – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

- Dzięki prowadzonym od lat działaniom na wybranych rynkach, nawiązujemy bezpośredni kontakt z blogerami, którzy planują przyjechać do Warszawy. W wybranych sytuacjach, zapraszamy ich także do odwiedzenia miasta w ramach wizyty studyjnej. Ostatnio gościliśmy parę z Hiszpanii, której blog zajmuje czwarte miejsce wśród najbardziej poczytnych blogów podróżniczych według dziennika „El País – mówi Katarzyna Garbarska zastępca dyrektora Stołecznego Biura Turystyki.

Pozytywne opinie o Warszawie przynoszą widoczne efekty. O Warszawie jest coraz głośniej w blogerskim świecie, dlatego kolejni blogerzy włączają Warszawę do programu swoich podróży. Coraz częściej także sami zgłaszają się z chęcią nawiązania współpracy.

O stolicy Polski w okresie turystycznym piszą także zagraniczne media. Na początku lipca w prasie niemieckiej ukazał się artykuł o Warszawie, której odwiedzenie rekomendują dziennikarze Sudduetsche Zeitung.

Według ostatniego raportu z badania opinii turystów z 2017 r. najliczniejszą grupą turystów zagranicznych byli Brytyjczycy oraz Niemcy. Na kolejnych miejscach uplasowali się Francuzi, Włosi, Hiszpanie i Amerykanie.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda