mobile

Siatkarki AZS AWF Warszawa mają nowego szkoleniowca

Do zmian na ławce trenerskiej doszło w poniedziałek przy ulicy Marymonckiej. Beniaminek siatkarskiej I ligi kobiet – drużyna AZS AWF Warszawa zrezygnowała z usług wieloletniego szkoleniowca zespołu z Bielan Andrzeja Ojrzanowskiego. Jego miejsce zajęła Agata Szustowicz.

Marcin Kalicki
Siatkarki AZS AWF Warszawa mają nowego szkoleniowca

Andrzej Ojrzanowski z AWF Warszawa związany jest od 1976 roku, najpierw jako trener kadry męskiej, później od 1989 roku zespołu żeńskiego. Przez wiele lat swojej pracy wywalczył prowadzonymi przez siebie drużynami kilkanaście tytułów i wyróżnień, między innymi: Akademickie Mistrzostwo Europy (2003), mistrzostwo Polski szkół wyższych (2002) oraz wicemistrzostwo dwa lata później czy akademickie wicemistrzostwo Polski (2003).

Nowym trenerem zespołu została Agata Szustowicz, bardziej kojarzona z nazwiskiem panieńskim Jung, która od początku kariery zawodowej związana była ze stołecznymi klubami. Pierwsze kroki stawiała w MOS Wola Warszawa, następnie występując w AZS AWF Warszawa i Skrze Warszawa. Jest sześciokrotną reprezentantką Polski w siatkówce halowej. Wspólnie z Małgorzatą Aleksadrowską zdobyła złoty medal w pierwszych w historii mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej (1996). Dwa lata obydwie zawodniczki wywalczyły wicemistrzostwo Polski.

Po zakończeniu zawodowej kariery Agata Szustowicz pracowała jako trener między innymi w Legionovii czy Sparcie Warszawa. Drużynę AZS AWF Warszawa poprowadzi już w najbliższą środę w meczu ligowym z 7R Solna Wieliczka.      

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda