mobile
REKLAMA

Siatkarze GLKS Nadarzyn wygrali po raz czternasty!

W hali sportowej przy ul. Bolesław Prusa 5 w Skaryszewie siatkarze GLKS Nadarzyn rozegrali ostatnie wyjazdowe spotkanie rundy zasadniczej Mazowieckiej II Ligi Seniorów.

Marcin Kalicki
Siatkarze GLKS Nadarzyn wygrali po raz czternasty!

Trzynaście zwycięstw i jedna porażka to doskonały wynik, który jest dobrym prognostykiem przed walką w fazie play-off o awans do Mazowieckiej I Ligi. Podopieczni trenera Piotra Przychodzkiego nie zwalniają jednak tempa. Siatkarze z Żółwińskiej nie dali się zaskoczyć i pewnie pokonali gospodarzy.

Mecz z drużyną ze Skaryszewa, mimo już zapewnionego zwycięstwa w grupie B na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej, był dla nas istotnym sprawdzianem. Chcieliśmy udowodnić, że do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem i z pełnym zaangażowaniem w sportową rywalizację. Od pierwszych akcji byliśmy maksymalnie skoncentrowani, co szybko przełożyło się na skuteczną grę w bloku. Już na początku pierwszego seta zbudowaliśmy przewagę. Prowadzenie 7:1 dodało nam pewności i pozwoliło kontrolować przebieg spotkania. W kolejnych akcjach dominowaliśmy w każdej strefie – od mocnej zagrywki, przez skuteczny atak, po szczelny blok. Pierwszy set zakończyliśmy przekonującym zwycięstwem 25:9. Druga partia rozpoczęła się bardziej wyrównanie, głównie ze względu na wprowadzone rotacje w składzie. Jednak nasza systematyczna i precyzyjna zagrywka, szczególnie w wykonaniu Borysa Ryczka, sprawiła, że przeciwnik miał trudności z wyprowadzaniem skutecznych akcji. Dzięki temu mogliśmy ustawiać szczelny blok i stopniowo budować przewagę. Ostatecznie drugi set zakończył się naszą wygraną 25:15. W trzecim secie kontynuowaliśmy rotację składu, testując różne warianty ustawienia. Zespół pokazał duży spokój i konsekwencję w narzucaniu swojego stylu gry. Efektem było pewne zwycięstwo 25:16 i cały mecz zakończyliśmy w trzech setach – podsumował spotkanie trener Piotr Przychodzki.

UKS Olimp Skaryszew – GLKS Nadarzyn 0:3 (9:25, 15:25, 16:25)

Siatkarze z Nadarzyna zagrali w składzie: Łukasz Świątkowski, Kuba Michalak, Borys Ryczek, Jan Sadowski, Radosław Gawroński, Jarosław Smoła, Łukasz Szewczyk, Wojciech Gajo, Kacper Krzemiński, Aleksander Stefaniak, Krzysztof Bieniek.

Dziękujemy przeciwnikom za sportową rywalizację i już teraz koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu. Już 2 marca o godzinie 18:30 przy ulicy Żółwińskiej w Nadarzynie rozegramy ostatni mecz fazy grupowej. Będzie to starcie o wysoką stawkę, ponieważ dla naszych rywali z Przytyku może być ono decydujące w walce o awans do fazy play-off. Liczymy na kolejne emocjonujące widowisko – zaznacza Piotr Przychodzki.

Już dziś zapraszamy na trybuny nadarzyńskiego obiektu zachęcając do wsparcia GLKS-u.

/Marcin Kalicki/

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia/Sekcja Siatkówki GLKS Nadarzyn

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda