mobile

Sierpień'1920 - koncert pieśni legionowych i ułańskich z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

W imieniu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Bemowskiego Centrum Kultury, Stowarzyszenia WEST, zespołu wokalno-aktorskiego "Sonanto", a także wszystkich partnerów medialnych zapraszamy na koncert pt. "Sierpień' 1920 - koncert pieśni legionowych i ułańskich z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej". To kolejny koncert z sierpniowego cyklu "Amfiteatr Wolności"

inf. prasowa
Sierpień'1920 - koncert pieśni legionowych i ułańskich z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Repertuar będzie osadzony w okresie polskiej walki o niepodległość w czasie I wojny światowej, a także wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. i pierwszych lat II Rzeczypospolitej. W repertuarze publiczność usłyszy pieśni legionowe i ułańskie, zaś w wokalno-aktorskich interpretacjach wybranych utworów znajdzie się także mnóstwo ułańskiego humoru. Zostaną zaprezentowane utwory ówczesnych żołnierzy-poetów - takich jak Bolesław Wieniawa-Długoszowski (ukochany adiutant Marszałka Piłsudskiego), Krzysztof Deszczyński, Władysław Jeziorski, Józef Relidzyński, Józef Mączka, czy Eugeniusz Małaczewski, jak i współczesnych twórców - Jacka Cygana, Wojciecha Kejne, Krzesimira Dębskiego, czy Włodzimierza Korcza. Będzie to zatem zarówno mnóstwo ułańskiego humoru, jak i lirycznych utworów o ciężkiej żołnierskiej doli.

Koncert odbędzie się 16 sierpnia, początek o godz. 19:00. Wstęp wolny z zachowaniem aktualnych obostrzeń rządowych, związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda