mobile
REKLAMA

Skwer na Zielonym Ursynowie gotowy

Zakończyła się budowa skweru przy ul. Buszyckiej. Mieszkańcy Zielonego Ursynowa zyskali nową przestrzeń dzięki realizacji projektu zgłoszonego w ramach budżetu obywatelskiego.

Marcin Kalicki
Skwer na Zielonym Ursynowie gotowy

Oddaliśmy do dyspozycji mieszkańców Zielonego Ursynowa zrewitalizowany skwer, który mam nadzieję stanie się miejscem spotkań i aktywności lokalnej społeczności. Zachęcam do wspólnego dbania o to miejsce – mówi Cezary Holdenmajer, zastępca burmistrza Ursynowa.

Jak wygląda nowe miejsce zielone w tej części Warszawy? Na terenie u zbiegu ulic Buszyckiej i Karczunkowskiej przeprowadzono prace porządkowe oraz pielęgnacyjne istniejącej roślinności. Powstał niewielki plac z płyt betonowych i nawierzchnia z nieregularnych płyt poprzerastanych trawą. Pojawiły się tu także elementy małej architektury: sześć ławek i trzy kosze na śmieci. Znalazło się również miejsce dla blisko siedmiuset roślin – krzewów, traw ozdobnych czy bylin takich jak: liliowce, barwinki, hortensje krzewiaste, tawuły japońskie, trzcinniki ostrokwiatowe i rumianki japońskie.

Skwer zaprojektowała firma Land Art. Projekt s.c. Magdalena Fell-Bereta, Damian Mytychw, zaś za realizację odpowiadała firma INTATTO Michał Grelus.

/Marcin Kalicki/

Źródło/Fot. UD Ursynów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda