mobile

„Sportowo na pewno będzie to fantastyczny rok”

Przy okazji VII Gali Sportu mieliśmy okazję porozmawiać z władzami Nadarzyna nie tylko o samym sporcie, ale także inwestycjach oraz jubileuszu Gminnego Ośrodka Sportu.  

Marcin Kalicki
„Sportowo na pewno będzie to fantastyczny rok”

Ponad stu trzydziestu wyróżnionych, nagrodzonych finansowo młodych sportowców i ich trenerów, ale to również stypendia dla kilkudziesięciu osób – to w dużym skrócie pokazuje, jak ważny jest sport dla mieszkańców i władz gminy. Jak to się robi, że jest tyle sukcesów w Nadarzynie? – To jest ogromna zasługa ludzi działających w nadarzyńskim sporcie, bo to są prawdziwi pasjonaci, a do tego świetni fachowcy, świetni trenerzy mający za sobą całkiem często dobrą karierę sportową. Wielu z tych ludzi zdobywało medale w mistrzostwach Polski w swoich dyscyplinach, a nawet na mistrzostwach Europy czy mistrzostwach świata. Ci ludzie zarażają pasją do sportu dzieci, które trafiają do klubów. Zadaniem samorządu jest tak naprawdę stworzenie możliwości, infrastruktury sportowej, finansowanie poszczególnych sekcji, poszczególnych klubów i to staramy się robić najlepiej jak potrafimymówi Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna i dodaje: – Na szczycie w gminie jest dobra atmosfera dla sportu. Radni są bardzo przychylni, nie ma żadnych problemów, jak głosowany jest budżet, aby odpowiednie środki na sport się znalazły. Gala Sportu to takie uhonorowanie, taka wisienka na torcie. Ci najlepsi otrzymali nagrody, otrzymali stypendia, otrzymali wyróżnienia. To jest zasługa wszystkich, którzy w ten sport nadarzyński wsadzają kawał serducha.

Obecnie prowadzonych jest lub planowanych w 2024 roku kilka kolejnych inwestycji sportowych, które wzbogacą ofertę dla mieszkańców gminy. – W tym roku realizujemy za 780 000 złotych kryty kort do padla. To nowa dyscyplina, która się bardzo prężnie rozwija w Europie i chcemy dać jej szansę i pokazać ją naszym mieszkańcom. Będzie to ogólnodostępny, bezpłatny kort w Starej Wsi. Poza tym budujemy boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Woli Krakowiańskiej, bo takiego tu jeszcze nie było. Trzeba też wspomnieć o ogromnym projekcie, na który będziemy szukali wsparcia finansowego. Chodzi o rozbudowę stadionu piłkarskiego. Dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej i budynek na potrzeby socjalne. To takie podstawowe cele, ale oczywiście, jeśli będzie tylko okazja to będziemy sięgać po środki zewnętrzne i dalej rozbudowywać infrastrukturę sportową. Marzy mi się skatepark w Walendowie i parę innych inwestycji, na które mam już pomysł, ale muszą być jeszcze pieniądze – zaznacza Dariusz Zwoliński.

Gala Sportu to także doskonała okazja do uczczenia jubileuszu 25-lecia Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie. – W 1999 roku pan wójt polecił mi utworzenie Gminnego Ośrodka Sportu. Mieliśmy wówczas tylko stadion. Potem w 2002 roku oddana do użytku została Hala Widowiskowo-Sportowa przy ul. Żółwińskiej. I tak sukcesywnie tych obiektów przybywało. W 2007 roku powstały obiekty przy Szkole Podstawowej w Nadarzynie przy ul. Sitarskich 4 – także cieszące się dużą popularnością hala sportowa i kompleks boisk. Następnie doszły dwa orliki w Kostowcu i Ruścu. W czerwcu 2021 roku oddana do użytku została nasza największa, sztandarowa inwestycja – kompleks basenów letnich w Strzeniówce. W następnym roku powstał obiekt rekreacyjno-sportowy w Starej Wsi oraz lokal Sekcji Strzelecko-Obronnej. Przez ostatnie 25 lat powstało osiem obiektów, których właścicielem jest gmina, a Gminny Ośrodek Sportu zarządza nimi. Uważam, że jest to ogromny skok do przodu. Baza sportowa nie jest dla mnie tylko dla mieszkańców oraz klubów sportowych. Jesteśmy jedną z niewielu, a tu w okolicy na pewno jedyną gminą, w której obiekty sportowe udostępniane są klubom za darmo. Mój zespół pracowników jest odpowiedzialny za to, żeby te obiekty funkcjonowały, żeby tętniły życiem i żeby były odpowiednio utrzymanepowiedział Dariusz Maranowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie.

Jaki to będzie rok dla Nadarzyna? – Sportowo na pewno będzie to fantastyczny rok, a pod każdym innym względem dobry, jak nie bardzo dobry – mówi wójt Dariusz Zwoliński.

Fot. GOS Nadarzyn

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda