mobile
REKLAMA

Stołeczne WOPR w akcji

Skuteczna interwencja ratowników po tragicznym ataku psów na łabędzie w Parku Skaryszewskim 

Anna Teodorowicz
Stołeczne WOPR w akcji

W ostatnich dniach miała miejsce sytuacja, która poruszyła serca ratowników ze Stołecznego WOPR. Po udanym zabezpieczaniu morsowania, nadszedł czas na pomoc, tym razem zwierzętom. Organizacja SJR ECO zwróciła się o wsparcie, gdy białe łabędzie padły ofiarą brutalnego ataku psów w Parku Skaryszewskim na Pradze.

W tej dramatycznej historii matka łabędzica i jej potomstwo doświadczyły koszmaru. Mama została ranna w nogę, a jej małe łabędziątko - ranne w skrzydło. Mama łabędzica pomimo rany nie opuściła swojego dziecka. Poprowadziła je na lód, gdzie psy nie miały odwagi ich ścigać obawiając się cienkiej tafli lodu. Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego musieli podjąć ryzykowną interwencję na lodzie, aby uratować obie istoty. Matka łabędzica, choć zdolna do latania, bez oporu dała się złapać ratownikowi. Rodzina ptaków została przetransportowana do kliniki, gdzie specjaliści udzielili zwierzętom pomocy.

Wielkie podziękowania należą się ratownikom ze Stołecznego WOPR oraz SJR ECO za ich poświęcenie i oddanie w ochronie życia zwierząt. Ratownicy WOPR po raz kolejny udowodnili, że gotowi są stawić czoła wszelkim zagrożeniom, by zapewnić bezpieczeństwo potrzebującym, nawet gdy lód pod stopami stanowi dodatkowe ryzyko. Na szczególne podziękowania zasługują również spacerowicze, którzy wykazali się wsparciem dostarczając ciepłe napoje ratownikom. 

Ratownicy zwracają się ze szczególnym apelem do właścicieli psów o większą odpowiedzialność. Kontrolujcie swoje pupile, zwłaszcza w miejscach, gdzie dzika fauna stanowi część ekosystemu. Nawet najbardziej posłuszne psy mogą zareagować instynktownie w obecności ptaków, co niesie ze sobą ryzyko. 

fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda