mobile
REKLAMA

Stolica dziękuje kupcom

Zależy nam, by niemarnowanie żywności stało się zwyczajem wszystkich warszawianek i warszawiaków – mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym Ratuszu po wizycie na bazarze przy Halach Mirowskich. W najbliższy weekend finał akcji na warszawskich targowiskach, dzięki której udało się zebrać 30 ton żywności.

informacja prasowa
Stolica dziękuje kupcom

Od kwietnia 90 kupców i producentów rolnych z sześciu miejskich targowisk prowadziło zbiórki niesprzedanej żywności, która nadawała się jeszcze do przetworzenia. Udało się zebrać blisko 30 ton. Uratowana żywność trafiła do osób potrzebujących oraz warszawskich organizacji działających na rzecz bezdomnych, a także kobiet w trudnej sytuacji życiowej.

W akcji uczestniczą targowiska:

  • Tarbem na Bemowie,
  • Wolumen na Bielanach,
  • przy ul. Egipskiej na Pradze-Południe,
  • w C.H. Szembeka na Pradze-Południe,
  • przy Halach Mirowskich na Śródmieściu,
  • przy ul. Rembielińskiej na Targówku.

Ostatnie zbiórki, na wszystkich biorących w akcji targowiskach, odbędą się 16 i 17 grudnia.

W sobotę 10 grudnia na targowisku przy Halach Mirowskich Karolina Zdrodowska osobiście podziękowała kupcom za zaangażowanie w akcję i wręczyła drobne upominki.

Cieszę się, że w tym roku tak liczne grono kupców dołączyło do zbiórki warzyw i owoców. To pokazuje, że świadomość dotycząca wartości żywności i jej strat jest coraz większa. Postawa kupców tworzy pozytywny wizerunek targowiska jako przestrzeni, gdzie można nie tylko kupić świeżą żywność, ale także jako miejsca które jest przyjazne dla środowiska oraz wspiera okolicznych mieszkańców. Zależy nam, żeby dzielenie się, dążenie do niemarnowania żywności i racjonalne gospodarowanie zasobami stało się zwyczajem wszystkich warszawianek i warszawiaków – mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym Ratuszu.

Urząd m.st. Warszawy już po raz trzeci zorganizował na stołecznych targowiskach zbiórki niesprzedanej żywności. W ostatnich dwóch latach prowadził je we współpracy z Bankiem Żywności SOS w Warszawie. W tym roku żywność trafiła do takich organizacji wspierających osoby potrzebujące jak: Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, Dom Matki, czy OPS Bemowo.

W przyszłym roku planowana jest kontynuacja akcji.

fot. um warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda