mobile
REKLAMA

Sukces grupy Skorpion. Złapali złodziei i paserów samochodów

W wyniku operacyjnych działań policjantów z grupy Skorpion z Pragi Północ, na terenie powiatu otwockiego, udało się odzyskać dwa skradzione z Warszawy samochody marki Toyota i zatrzymać czterech mężczyzn. Dwaj z nich usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a dwaj pozostali zarzuty paserstwa

Jakub Bielawski
Sukces grupy Skorpion. Złapali złodziei i paserów samochodów

Grupa Skorpion w akcji

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, gdy policjanci otrzymali informację, że do warsztatu samochodowego w powiecie otwockim ma trafić skradziona z Warszawy Toyota. Policjanci przygotowali akcję, podczas której zauważyli dwa jadące auta: Kia i Toyota. Po zaparkowaniu Toyoty na terenie warsztatu, policjanci błyskawicznie obezwładnili znajdujących się tam mężczyzn. Przy jednym z nich znaleźli kluczyki pasujące do Toyoty, a przy drugim kluczyki do Kii.

Jak informuje rzecznik prasowy policji - policjanci dokładnie sprawdzili numery VIN znajdujące na różnych elementach pojazdu. Różniły się one. Informacja zawarta w policyjnej bazie danych potwierdziła, że toyota została skradziona 29 października z terenu warszawskich Włoch.

W Kii funkcjonariusze zabezpieczyli także przedmioty używane do kradzieży aut oraz kilka innych kluczyków samochodowych. Prowadząc dalsze ustalenia, policjanci dotarli na Żoliborz, gdzie odnaleźli kolejną Toyotę. Jeden z kluczyków znalezionych w Kii pasował do niej. Okazało się, że ta Toyota również była skradziona z Warszawy.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, w tym dwóch prowadzących warsztat. Sprawa została przekazana do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, gdzie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury

fot.KSP

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda