mobile
REKLAMA

Superfood po polsku

Nasionka siemienia lnianego zawierają moc witamin, w tym witaminę E, nazywaną witaminą młodości. Mają też substancje oleiste. Dzięki temu mogą być wykorzystywane jako kosmetyk.

Natalia Rytelewska-Chilczuk/ fot. pixabay
Superfood po polsku

Podstawą domowych kosmetyków z siemienia lnianego jest żel uzyskany z nasion. Aby go otrzymać należy łyżkę ziaren zalać szklanką wrzącej wody. Następnie gotową mieszankę krótko gotujemy. Po wystudzeniu oddzielany uzyskany żel od ziaren.

Gotowy żel można rozprowadzić 2,5 litrach wody, a następnie użyć otrzymaną płukankę na umyte włosy. Przepis ten najlepiej wykorzystywać na włosy krótkie, ponieważ zastosowanie płukanki z siemienia może utrudnić ich rozczesanie.

Maskę, którą można z powodzeniem stosować także na dłuższe włosy, przyrządzimy z żelu nałożonego na wilgotne włosy, od połowy ich długości. Po 30 minutach w ręczniku należy włosy opłukać z żelu.

Potrójną porcję naparu można także wlać do wanny i tym samym przygotować nawilżającą kąpiel. Żel można także użyć na twarz. W tym celu łyżkę żelu rozprowadzamy na 20 minut.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda