mobile
REKLAMA

Supernowoczesna sortownia Poczty Polskiej powstaje pod Warszawą. To największy obiekt tego typu w kraju

Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Poczty Polskiej to nowy kompleks logistyczny, który powstaje pod Warszawą. To największa i najnowocześniejsza sortownia w kraju, która będzie obsługiwać rosnącą liczbę przesyłek kurierskich i paletowych. Obiekt ma być gotowy do użytku jeszcze w 2023 roku. Na budowie trwają ostatnie prace wykończeniowe

Jakub Bielawski
Supernowoczesna sortownia Poczty Polskiej powstaje pod Warszawą. To największy obiekt tego typu w kraju

Ostatnie prace nad najważniejszą inwestycją Poczty Polskiej

Poczta Polska realizuje ambitny projekt budowy nowego centrum logistycznego w Ciemne, niedaleko Warszawy. To największa i najbardziej zaawansowana technologicznie sortownia pocztowa w kraju. Na ponad 11 hektarach powstaje kompleks o łącznej powierzchni prawie 50 tys. m2, który będzie służył do obsługi różnych rodzajów przesyłek, od palet po paczki i listy. Inwestycja ma zwiększyć efektywność i jakość usług pocztowych, a także przyczynić się do rozwoju gospodarczego regionu.

Budowa nowoczesnego centrum logistycznego Poczty Polskiej wchodzi w decydującą fazę. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe w dwóch halach magazynowych, które mają być gotowe do odbioru w październiku. Wtedy też rozpocznie się obsługa przesyłek paletowych i towarów handlowych, co znacznie poprawi efektywność sieci logistycznej. Inwestycja ta jest jednym z priorytetów Poczty Polskiej na najbliższe lata.

Największa inwestycja spółki

W tym samym czasie, na sąsiednim placu budowy, trwają prace nad instalacją sortera do automatycznego sortowania przesyłek. Sorter będzie miał formę zamkniętego obwodu i będzie wykorzystywał technologię "Cross-Belt". Dzięki sześciu liniom podawania automatycznego, sześciu liniom podawania ręcznego i ponad 300 zjazdom, będzie to największy urządzenie tego typu w Poczcie Polskiej.

- Wydajność operacyjna urządzenia pozwoli na posortowanie 15 tys. przesyłek na godzinę. Nowa maszyna opracuje nie tylko przesyłki z własnego obszaru działania, ale również stanie się wsparciem dla innych jednostek logistycznych Poczty Polskiej. Odbiór sortera planowany jest na II kwartał 2024. I to właśnie wówczas nowy węzeł ekspedycyjno-rozdzielczy w Ciemnem osiągnie pełną moc – informuje Poczta Polska.

fot.mat.pras.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda