mobile
REKLAMA

Święta dla ubogich i bezdomnych mieszkańców Warszawy

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas uroczysty, spędzany w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Postanowiłem przyjrzeć się temu, jak ten wyjątkowy okres w roku spędzą osoby, które ani na co dzień, ani od święta nie mogą liczyć na pomoc i wsparcie najbliższych.

Marcin Kalicki
Święta dla ubogich i bezdomnych mieszkańców Warszawy

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka miasta stołecznego Warszawy realizuje projekt "Tworzenie równych szans dla dyskryminowanych oraz najsłabszych grup społecznych". W ramach programu odbywają się między innym cykliczne objazdy osób bezdomnych w asyście Straży Miejskiej i w razie potrzeby Policji w okresie zimowym wydawanie gorącej herbaty w okresie nasilonych mrozów. Poza tym w ramach realizacji programu pracownicy Ośrodka poszukują możliwości uczestnictwa osób bezdomnych w spotkaniach okolicznościowych organizowanych przez podmioty zewnętrzne, partnerów lub realizatorów programu – informuje Marzena Gawkowska, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Białołęka. – Dodatkowo OPS: kieruje osoby bezdomne i ubogie do Caritasu przy ulicy Myśliborskiej, gdzie otrzymują systematycznie żywność, a w okresie przedświątecznym otrzymają paczki; realizuje projekt w ramach budżetu partycypacyjnego "Posiłek dla potrzebującego", w którym uczestniczą także osoby bezdomne. 7 grudnia organizowane jest spotkanie świąteczne dla uczestników projektu, podczas którego uczestnicy otrzymają między innymi świąteczny posiłek i paczki świąteczne; organizuje dwie wigilie dla podopiecznych Ośrodka; realizuje projekt "Wizyta świętego Mikołaja", w ramach którego rodziny, które korzystają z pomocy asystenta rodziny otrzymają paczki w czasie domowej wizyty Mikołaja – wymienia Marzena Gawkowska.

Spotkanie świąteczne odbędzie się także na Pradze. – Urząd Dzielnicy organizuje w dniu 17 grudnia inaugurację Praskiej "Żywej Szopki" na terenie katedry warszawsko-praskiej. Jak co roku w ramach wydarzenia planujemy wydać prawie 1000 porcji świątecznych dań dla przybyłych. Dodatkowo na uczestników czekają liczne atrakcje i nagrody dla dzieci. Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje również spotkania świąteczne z paczkami dla podopiecznych Domu Dziennego Pobytu, Klubu Złotego Wieku oraz dla rodzin objętych pomocą asystenta rodziny. Pomocy osobom bezdomnym i ubogim udzielają również między innymi siostry Albertynki z ulicy Kawęczyńskiej – zakomunikował Karol Szyszko, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Praga-Północ.

Pamiętajmy o tym, aby w tych zbliżających się dniach znaleźć także chwilę na pomoc lub chociaż życzliwy gest w kierunku tych osób, które tego potrzebują.

 

Marcin Kalicki

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda