mobile
REKLAMA

Świetny występ legionistek! „Tego nie da się opisać słowami”

II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 za nami. W bardzo ciekawych i emocjonujących zawodach na Bemowie triumfowały zawodniczki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Pierwszy zespół Legii zajął drugie miejsce, a drugi wygrał I ligę!

Marcin Kalicki
Świetny występ legionistek! „Tego nie da się opisać słowami”

W Ekstralidze poza legionistkami i mistrzyniami Polski z Pomorza wystąpiły rugbistki Black Roses Posnanii Poznań oraz Diablic Ruda Śląska. Po wygranej z zespołem z Wielkopolski warszawianki uległy po dobrej grze rugbistkom z Gdańska. W decydującym starciu o wejście do wielkiego finału podopieczne trenera Filipa Cackowskiego pokonały po ciekawym meczu Diablice Ruda Śląska 33:5. Spotkanie o pierwsze miejsce, już niemal tradycyjnie rozgrywane jest pomiędzy legionistkami a Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. Finał znakomicie rozpoczęły warszawianki, które początkowo prowadziły 7:0. W kolejnych akcjach do głosu doszły gdańszczanki. I choć rugbistki Legii prezentowały się bardzo dobrze to musiały ostatecznie uznać wyższość rywalek.

– Myślę, że Legia wykazała się wielką jednością i pracą zespołową. Zawodniczki i trenerzy pracowali niestrudzenie przez ostatnie tygodnie i włożyli sporo pracy w trening, którego efekty były widoczne podczas turnieju. Wielkie gratulacje dla drugiej drużyny Legii, która wygrała turniej. Absolutnie dziewczyny na to zasłużyły swoją wytrwałością i determinacją. Jeśli chodzi o osobiste odczucia, mogę powiedzieć, że miałam jeden z tych dobrych dni, w których zgranie z moimi koleżankami z drużyny było wyjątkowo dobre i że żaden ze zdobytych przeze mnie punktów nie byłaby możliwy bez ciężkiej pracy i wspaniałych ustawień całego zespołu. Chciałam podkreślić dobry występ mojej koleżanki z drużyny Tamary, która idealnie mi podawała – mówi Ilona Zaishliuk, wybrana najlepszą zawodniczką pierwszej drużyny Legii w bemowskim turnieju.

Znakomicie spisał się w rozgrywkach I ligi drugi zespół Legii. Po dwóch wygranych z KS Budowlane Łódź i AZS AWF Warszawa legionistki minimalnie uległy Bestiom Rugby Kraków. W meczu o triumf w I lidze warszawianki ponownie zmierzyły się z rugbistkami z Małopolski nie dając tym razem szans rywalkom i pokonując je 29:0. Najlepszą zawodniczką Legii II Warszawa została Mariola Karczmarczyk. Zawodniczki AZS AWF Warszawa zajęły ostatecznie ósme miejsce.

– Ostatni turniej był dla całej naszej drużyny wyjątkowy, ponieważ grałyśmy u siebie. Jest to zarówno duży przywilej jak i dodatkowy stresik i odpowiedzialność. Było podobnie jeśli chodzi o moją osobę - na ten turniej po kilku latach przerwy znów zostałam kapitanem drugiej drużyny (Kinga Szafrańska - poprzednia kapitan awansowała na ten turniej do pierwszej drużyny) przez co czułam większą odpowiedzialność za to co się dzieje na boisku i poza nim. Pierwsze spotkanie zagrałyśmy z KS Budowlane Łódź. Był to mecz wygrany, jednak bardzo ciężki i wymagający. Po jego zakończeniu wiedziałyśmy, że musimy sporo poprawić, aby zwyciężyć z pozostałymi drużynami. Drugi mecz rozegrałyśmy z AZS AWF Warszawa, które spadły do nas z Ekstraligi, w związku z czym spodziewałyśmy się trudnego starcia i ogromnej rywalizacji. Jak się okazało – spotkanie było dla nas łatwiejsze niż z poprzedniczkami. Wygrałyśmy derby Warszawy. Trzeci mecz odbył się z Bestiami Rugby Kraków, które awansowały z II ligi. Niestety, po ciężkim spotkaniu uległyśmy krakowiankom, ale przegrana tylko nas napędza. Mimo jednej porażki okazało się, że w finale znów zagrałyśmy przeciw dziewczynom z Krakowa i tym razem wygrywamy! Nasza radość była nie do opisania! Jest to dla nas ogromny sukces i aż trochę żałujemy, że jako Legia Rugby II nie możemy awansować do Ekstraligi, aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami w tym z naszymi koleżankami z treningów. Jeśli chodzi o sukces indywidualny - dostałam tytuł Najlepszej Zawodniczki Drużyny na tym turnieju co jest dla mnie wyjątkowym, pierwszym takim wyróżnieniem. Bardzo dziękuję! Dziękuję także całej mojej drużynie, zarówno pierwszej jak i drugiej, za całe serce jakie zostawiacie na boisku na każdym z turniejów. Tego nie da się opisać słowami – zaznacza Mariola Karczmarczyk.

Klasyfikacja warszawskiego turnieju:

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk

2. Legia Warszawa  

3. Black Roses Posnania Poznań  

4. Diablice Ruda Śląska

5. Legia II Warszawa

6. KS Rugby Kraków

7. KS Budowlani Łódź

8. AZS AWF Warszawa

9. RC Arka Gdynia

10. Venol Atomówki Łódź

11. Amazonki Budowlani Lublin

12. Alfa Bydgoszcz

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski:

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 60 pkt.

2. Legia Warszawa 56 pkt.

3. Black Roses Posnania Poznań 52 pkt.

4. Diablice Ruda Śląska 46 pkt.

5. Legia II Warszawa 42 pkt.

6. AZS AWF Warszawa 40 pkt.

7. KS Budowlani Łódź 36 pkt.

8. KS Rugby Kraków 34 pkt.

9. Venol Atomówki Łódź 28 pkt.

10. RC Arka Gdynia 26 pkt.

11. Alfa Bydgoszcz 18 pkt.

12. Amazonki Budowlani Lublin 10 pkt.

Kolejny, III Turniej Mistrzostw Kobiet w Rugby 7 rozegrany zostanie w sobotę, 29 października w Łodzi na obiekcie MOSiR Łodzianka ul. Małachowskiego 5. 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda