mobile
REKLAMA

Szansa na kawiarnię w Parku Zachodnim

O Parku Zachodnim piszemy na łamach Informatora Ochoty i Woch dosyć często. Park powstał na obszarze byłych ogródków działkowych u zbiegu ul. Bitwy Warszawskiej i Alej Jerozolimskich. Po licznych perturbacjach, o których słów kilka za chwilę, park został otwarty dla mieszkańców. Główne atrakcje Parku Zachodniego to fontanna, dająca ulgę w upalne dni, oraz infrastruktura sportowo – rekreacyjna: skatepark, siłownia plenerowa, plac zabaw, boisko, stacjonarne leżaki, dookoła ścieżki rowerowe … Wszystko nowoczesne – oddające charakter tego miejsca. Okoliczni mieszkańcy, ale nie tylko, zyskali długo oczekiwane miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Informacja prasowa
Szansa na kawiarnię w Parku Zachodnim

Niestety, w Parku Zachodnim nie ma żadnego obiektu, gdzie można się napić kawy, napoju, zjeść coś słodkiego. Dlaczego? - Pisaliśmy o kawiarni w parku, która nie została oddana do użytkowania. Obecnie przykrywa ją niezbyt estetyczny pokrowiec, niczym sarkofag na nieczynnym reaktorze. Są jednak nowe okoliczności. Okazuje się, że do sprawy sądowej nie dojdzie, m.st. Warszawa nie zamierza się sądzić z podwykonawcą obiektu, a to daje, z kolei, szanse na podjęcie przez dzielnicę Ochota działań, zmierzających do uporządkowania terenu. Zaczęły się też prace związane z przygotowaniem projektu na rozbiórkę szkieletu kawiarni. Jednak to wszystko będzie trwać.

A co do tej pory, bo jak wiadomo życie nie lubi próżni? – Pojawił się pomysł na kawiarnię sezonową w okolicach placu zabaw w Parku Zachodnim. I w tym miejscu dobre informacje! - Zarząd Dzielnicy Ochota podjął decyzję w sprawie dzierżawy nieruchomości (tzw. podkowa na zdjęciu) przy placu zabaw na terenie Parku Zachodniego pod ten cel. Obecnie Wydział Nieruchomości jest w trakcie przygotowania wykazu nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia na sezonowy ogródek gastronomiczny wraz z zapleczem gastronomicznym. Zgodnie z art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, wykaz nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia, zostanie podany do publicznej wiadomości na okres 21 dni.

Jest to nieruchomość o powierzchni 220 metrów kwadratowych. Przewidziano trzyletni okres dzierżawy. Ze wszystkim szczegółami dotyczącymi dzierżawy można się zapoznać w Wydziale Nieruchomości dla dzielnicy Ochota, pod nr telefonu: + 48 22 4439789, + 44 22 4439794 lub pod adresem mailowym: ochota.wnd@um.warszawa.pl

Jest, więc, szansa, że wkrótce w parku pojawi się kawiarenka sezonowa, co z pewnością ucieszy korzystających z oferty i uroku tego kompleksu!

Takie miejsce jest w Parku Zachodnim potrzebne. Kawiarnia to obiekt na tym terenie naturalnie pożądany. Nie pozostaje, więc, nic innego jak trzymać kciuki za powodzenie całego przedsięwzięcia.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda