mobile

Teatr Młyn w Polskim, czyli półkolonie zimowe w Teatrze

Teatr Młyn i Teatr Polski w Warszawie w drugim tygodniu ferii (17-21 lutego) zapraszają dzieci i młodzież na wyjątkowe półkolonie w formie warsztatów teatralnych. MŁYN W POLSKIM to propozycja dla uczestników w wieku 8-12 lat, łącząca profesjonalny teatr z osobistym rozwojem i twórczą zabawą. To już czwarta edycja wydarzenia.

Redakcja
Teatr Młyn w Polskim, czyli półkolonie zimowe w Teatrze

Podstawą programu jest intensywna praca warsztatowa, związana przede wszystkim z ekspresją poprzez ruch, dźwięk i obraz sceniczny. Warsztaty będą z jednej strony rozwijały umiejętności aktorskie, a z drugiej dadzą możliwość kreatywnej współpracy w grupie, złożonej z osób zainteresowanych teatrem.

Każdy dzień będzie poświęcony na rozwój innej kompetencji teatralnej – najpierw w formie wspólnych warsztatów, a następnie w postaci podsumowującego pracę zadania scenicznego.

Ostatniego dnia wszystkie nabyte kompetencje wykorzystamy do stworzenia minipokazów, przygotowanych przez uczestników.

Liczba miejsc: ograniczona, praca w kameralnej grupie 5 osób!

Miejsce:

Wszystkie zajęcia odbywają się w profesjonalnej sali prób Teatru Polskiego w Warszawie – tej samej, w której na co dzień pracują aktorzy.

Prowadzący:

Uczestnicy będą pracować ze specjalistami i praktykami teatru. Zajęcia podstawowe będą współprowadzić: Justyna Szatkowska – animatorka, specjalistka warsztatów wyobraźniowych, teatralnych i cyrkowych, oraz Sebastian Gontarz – instruktor teatralny, aktor i reżyser teatrów dziecięcych i młodzieżowych.

Podczas wybranych zajęć wychowawcom będzie towarzyszyła aktorka Teatru Polskiego. Zajęcia dodatkowe będą prowadzić: Magdalena Mróz – gra na cajonie, oraz Lidia Pedryc – pantomima.

Plan warsztatów:

Warsztaty odbywają się codziennie w godzinach 10:00-15:00 (istnieje możliwość przybycia do pół godziny wcześniej i odebrania dzieci do pół godziny później).

1 dzień: Poszerzanie zakresu własnej wyobraźni;

2 dzień: Praca z rekwizytem, budowanie scenografii;

3 dzień: Pantomima – gest, ruch, mimika;

4 dzień: Doskonalenie poczucia rytmu;

5 dzień: Ekspresja twórcza - mini pokazy;

Artyści o półkoloniach w MŁYN W POLSKIM:

Agata Kołodziejczyk, psycholog, animatorka, aktorka teatralna – koordynatorka półkolonii:

Celem warsztatów jest rozbudzenie kreatywnego potencjału uczestników oraz nauka narzędzi teatralnych przydatnych zarówno podczas występowania na scenie, jak i w codziennym życiu, które stawia przed nami przeróżne wyzwania, często związane z tremą, takie jak: konieczność twórczej współpracy nad projektem, wystąpienia publiczne czy egzaminy.

Sebastian Gontarz, instruktor, animator, aktor – prowadzący zajęcia podczas półkolonii:

Już pierwszego dnia wyruszymy w przestrzeń kosmiczną sceny teatralnej. Zapnijcie pasy! Wspólnie powalczymy ze stanem nieważkości na planecie teatru ruchu i dowiemy się, co jest ważne podczas wyprawy w nieznane. Spróbujemy porozumieć się ze sobą w językach z innych planet, a także – zupełnie bez słów. Podczas naszej podróży w kosmos odkryjemy najdalsze zakątki galaktyki teatru, czyli planetę improwizacji. Ostatniego dnia warsztatu wrócimy na ziemię i spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań: Czy dorośli to kosmici? Co to znaczy „oswoić”? Jak ważna jest przyjaźń? Ułatwią nam to zadania aktorskie z tekstem przewodnika po kosmosie, jakim jest „Mały Książę” Antoine’a de Saint Exupery’ego.

Podsumowanie:

Termin: 17-21.02.2020

Godziny: 10.00-15.00, zbieramy się od 9:30, rozstajemy do 15:30

Miejsce: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, ul. Karasia 2

Wiek uczestników: 8-12 lat

Kameralna grupa: do 15 osób.

Koszt: 500 zł, zniżka dla rodzeństwa – 10 proc.

Zgłoszenia: Prosimy o pobranie karty zgłoszeniowej ze strony http://mlyn.org/portfolio/mlyn-w-polskim-czyli-polkolonie-teatralne-dla-dzieci/ i przesłanie wypełnionej na adres: teatr@fundacjamlyn.pl

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda