mobile
REKLAMA

„Ten mecz ma być naszą nagrodą za poprzedni rok”

Już w najbliższą sobotę w hali sportowej OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej siatkarze stołecznej Legii zainaugurują rozgrywki Tauron 1. Ligi. Pierwszym rywalem „Wojskowych” będzie spadkowicz z PlusLigi – MKS Będzin.

Marcin Kalicki
„Ten mecz ma być naszą nagrodą za poprzedni rok”

To duże wydarzenie dla siatkarskich kibiców ze stolicy. Legioniści są obecnie drugą siłą w Warszawie, po występującym w najwyższej klasie rozgrywek Projekcie Warszawa. „Wojskowi” po niezwykłym poprzednim sezonie, w którym wywalczyli awans do Tauron 1. Ligi po siedmiu latach od reaktywacji sekcji, chcą zrobić kolejny krok. Ale wszystko po kolei.

Skład „Wojskowych” znacząco zmienił się w porównaniu z poprzednim sezonem. W drużynie pojawili się m.in. zawodnicy UMKS MOS Wola Warszawa: Kamil Leliwa, Piotr Szlęzak i Bartosz Gomułka. Na Mokotowie zabraknie natomiast w tym sezonie m.in. Pawła Pietkiewicza, Szymona Pałki, Patryka Brzostka, Jakuba Sutryka czy Doriana Kowalczyka.

W sezonie 2021/2022 w Tauron 1. Lidze w barwach Legii wystąpią:

rozgrywający: Maciej Stępień, Kamil Szewczyk

atakujący: Bartosz Gomułka, Arkadiusz Żakieta

środkowy: Jakub Abramowicz, Patryk Akala, Kamil Leliwa, Tomasz Obuchowicz

przyjmujący: Kacper Bobrowski, Karol Rawiak, Bartosz Stępień, Piotr Szlęzak

libero: Bartosz Tomczak, Wojciech Sumara

– Zacznę od tego, że ten mecz potraktujemy trochę inaczej, nie jako mecz ligowy, w którym mamy za wszelką cenę zdobyć punkty. Ten mecz ma być naszą nagrodą za poprzedni rok, za poprzednie lata, w których Karolina Szewczyk i Michał Trybusz walczyli o sekcję siatkarską Legii. Mały kroczek zrobiliśmy, w sobotę tylko uśmiech i przyjemność z tego meczu, walka o każdą piłkę bez względu na wynik spotkania. My beniaminek z dziesięcioma zawodnikami z II ligi z zeszłego sezonu, a Będzin spadkowicz z dziesięcioma zawodnikami z przeszłością PlusLigową, jeśli dobrze liczę. Skala... Niech każdy sobie odpowie. Ale sport jest nie nieprzewidywalny... Będzie się działo, zapraszam na Niegocińską, na halę OSiR Mokotów już w sobotę – zachęca Mateusz Mielnik, trener siatkarskiej Legii.

Mecz Legia Warszawa – MKS Będzin odbędzie się w sobotę, 25 września o godz. 17:00.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda