mobile

Tramwaj 79 wyjedzie na Warszawskie torowiska

W nocy z 7 na 8 sierpnia rozpoczną się prace torowe na ulicy Grójeckiej. Pasażerowie nie zostaną jednak bez komunikacji tramwajowej. Zarząd Transportu Miejskiego wraz z Tramwajami Warszawskimi uruchomi linię uzupełniającą 79 obsługiwaną tramwajami dwukierunkowymi. 

TAGI tramwaje
Tramwaj 79 wyjedzie na Warszawskie torowiska

Z powodu zaplanowanych prac torowych trasy linii 1, 7, 9, 15 i 25 zostaną skrócone do pętli na placu Narutowicza, a kursowanie linii 14 i 77 zostanie nawieszone. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie z ulicy Grójeckiej i alei Krakowskiej zostaną bez tramwajów. Będą tam kursowały tramwaje linii 79.

Aby umożliwić jazdę w obu kierunkach, w weekend 8-9 sierpnia, za przystankiem Hale Banacha, przy pomniku Barykada Września, zostanie zamontowany rozjazd nakładkowy, po którym składy przejadą na sąsiedni tor. Ten, około 100-metrowy odcinek tramwaje przejadą nie podłączone do trakcji dzięki wbudowanym zasobnikom energii.

Linia numer 79 rozpocznie kursowanie w niedzielę 9 sierpnia, w ramowych godzinach 4.20 – 0.30. Tramwaje w szczycie kursować będą co 4-5 minut, a poza szczytem i w dni wolne od pracy – co 6 minut. 

W czasie remontu pasażerowie będą mogli skorzystać też z zastępczej linii autobusowej Z-9, która kursować będzie na trasie: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – P+R AL. KRAKOWSKA.

Prace potrwać mają do 21 sierpnia.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda