mobile

Trwa Konkurs Chopinowski

Trwa 18. edycja Konkursu Chopinowskiego i kolejny etap zmagań pianistów. Równocześnie w całym mieście odbywa się wiele wydarzeń specjalnych związanych z kompozytorem - pod hasłem „W Warszawie wszystko gra Chopina”.

Informacja prasowa
Trwa Konkurs Chopinowski

W metrze (stacja Świętokrzyska) w sobotę można było zobaczyć artystyczny performance w wykonaniu zespołu Art. Color Ballet, który za pomocą tańca i malarstwa na nowo zinterpretował muzykę Chopina.

A już 14 października – nocny koncert w metrze (stacja Stadion Narodowy) z udziałem uczestnika Konkursu Chopinowskiego. To wyjątkowa okazja, by posłuchać muzyki Chopina na żywo w warszawskim metrze. Zaproszenia na ten koncert można było dzisiaj wygrać w konkursie na miejskim Facebooku, wejściówki rozeszły się błyskawicznie.

17 października – po Warszawie będzie jeździł chopinowski tramwaj z muzyką na żywo graną przez pianistów. Trasa przejazdu: Metro Wilanowska - Bukowińska – Królikarnia – Malczewskiego - Park Dreszera - Morskie Oko - Dworkowa – Rakowiecka - Pl. Unii Lubelskiej - Pl. Zbawiciela - Pl. Konstytucji - Hoża - Centrum - Metro Świętokrzyska – Królewska - Pl. Bankowy - Metro Ratusz Arsenał - Muranów – Muranowska - Dw. Gdański - Gen. Zajączka - Pl. Inwalidów - Pl. Wilsona - Metro Marymont  (i z powrotem do Metra Wilanowska).

Konkurs Chopinowski odbywa się do 21 października, kiedy to odbędzie się uroczystość wręczenia nagród wraz z koncertem laureatów. Zwycięzca konkursu otrzyma złoty medal oraz I nagrodę w wysokości 40 000 euro. Warszawa ufundowała nagrodę w wysokości 7 tysięcy euro oraz wyróżnienia dla czwórki finalistów/finalistek Konkursu – po 4 tysiące euro każde (zarządzenie nr 527/2021).

Głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Jutro rozpocznie się sprzedaż dodatkowe puli biletów na przesłuchania w III etapie konkursu. Szczegółowe informacje na stronie chopin2020.pl

Fot. Art Color - Chopin w metrze

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda