Twierdza Torwar. PGE Projekt Warszawa znów zwycięża

Siatkarze PGE Projektu Warszawa w drugiej kolejce PlusLigi ponownie zagrali na warszawskim Torwarze i po raz drugi pokonali rywali bez straty seta.

Po zwycięstwie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle na podopiecznych trenera Piotra Grabana czekał kolejny przeciwnik – GKS Katowice. Kibice zgromadzeni w hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej mieli okazję zobaczyć swoich idoli w doskonałej formie. Jedynie w pierwszej partii gra toczyła się przez większość seta punkt za punkt. Końcówka tej części meczu należała do gospodarzy i to Projekt objął prowadzenie. W dwóch kolejnych setach gospodarze zdecydowanie byli lepsi od rywali. To drugie spotkanie na Torwarze PGE Projektu i druga wygrana 3:0. MVP środowego meczu został Jakub Kochanowski.

PGE Projekt Warszawa – GKS Katowice 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)

PGE Projekt: Jan Firlej, Bartłomiej Bołądź, Artur Szalpuk, Kevin Tillie, Andrzej Wrona, Jakub Kochanowski, Damian Wojtaszek, Linus Weber, Michał Kozłowski, Tobias Brand, Karol Borkowski, Jurij Semeniuk, Jakub Kowalczyk.

GKS Katowice: Joshua Tuaniga, Damian Domagała, Alexander Berger, Jewhen Kisiluk, Łukasz Usowicz, Damian Hudzik, Bartosz Mariański, Bartosz Gomułka, Piotr Fenoszyn, Krzysztof Gibek, Aymen Bouguerra.

Kolejne spotkanie warszawianie rozegrają w poniedziałek, 23 września. O godz. 17:30 rozpocznie się spotkanie w Będzinie, gdzie PGE Projekt zmierzy się z miejscowym Nowak-Mosty MKS-em.