mobile

Uciekł ze szpitala - grozi mu do 8 lat więzienia

Dwa dni temu, 61-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, uciekł z oddziału szpitala MSWiA w Warszawie. Zakażony udał się do pobliskiego sklepu po alkohol. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Redakcja
Uciekł ze szpitala - grozi mu do 8 lat więzienia

Dwa dni temu w trybie alarmowym mokotowscy policjanci poszukiwali mężczyzny, który dzień wcześniej około godziny 17:20 w sklepie z alkoholami przy ul. Wołoskej miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Z ustaleń wynikało, że mężczyzna wszedł do sklepu za 61-latkiem, który kilka minut wcześniej oddalił się ze szpitala MSWiA przy tej samej ulicy. Zakażony mężczyzna kupował alkohol i papierosy. Komunikaty o jego poszukiwaniu trafiły do większości mediów. Mężczyzna po kilku godzinach zgłosił się i został przekazany pod opiekę służb sanitarnych.
Zakażonego mężczyznę policjanci odnależli na terenie szpitala. Następnie przejęli go ratownicy medyczni i umieścili na oddziale. Przez cały czas był też pilnowany przez funkcjonariuszy.
Sklep, w którym był zakażony mężczyzna, został zamknięty na czas przeprowadzenia całościowej dezynfekcji, a obsługująca go kobieta oraz jej rodzina poddani zostali kwarantannie.

Policjanci od samego początku mówili o skrajnej nieodpowiedzialności tym bardziej że wynik badania na koronawirusa u mężczyzny był pozytywny. Nie było mowy o jakiejkolwiek tolerancji dla takiego postępowania.
W porozumieniu z prokuraturą policjanci podjęli czynności, w których trakcie zebrali materiał dowodowy, z którego jasno wynikało, że 61-latek swoim zachowaniem sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób. Wczoraj usłyszał zarzuty.
Na wniosek mokotowskich policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

 

Źródło: KRP II w Warszawie

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda